Za únos Vietnamca padla v Nemecku ďalšia hlava Nemecký najvyšší súd totiž odsúdil ďalšieho páchateľa únosu Trinh Xuan Thanha a …

Za únos Vietnamca padla v Nemecku ďalšia hlava

Nemecký najvyšší súd totiž odsúdil ďalšieho páchateľa únosu Trinh Xuan Thanha a odsúdil ho na päťročné väzenie. Je to už druhý rozsudok v prípade.

Kamerové záznamy presvedčili nemecký súd, že uneseného páchateľ Le Anh Tu doviezol do Bratislavy, kde už „prípad prevzala“ slovenská polícia a ministerstvo vnútra za čias ministrovania Róberta Kaliňáka poskytlo vládny špeciál.

Od začiatku, keď sa informácie z hanebného činu z leta 2017 prevalili v médiách, som presvedčený, že Róbert Kaliňák a ďalších pár zainteresovaných klame. Neuveriteľným spôsobom poškodili povesť našej krajiny, ktorá je členským štátom NATO, EÚ a je súčasťou schengenu.

Slovenská polícia prípad vyšetruje a niet dôvodu sa domnievať, že vec pôjde do stratena, pokiaľ nepríde zásah zhora – napríklad vo forme spasiteľskej „trišesťtrojky“.

Únosy v réžii štátu, či už prípad Kováča alebo prípad Vietnamca, jednoducho nemožno v štandardnom demokratickom zriadení akceptovať bez dôkladného objasnenia a spravodlivého potrestania organizátorov, napomáhačov a aktérov.

Pravda vás dobieha, páni.

Všetci si zároveň spomíname na vyjadrenie generálneho prokurátora Maroša Žilinku z roku 2021, ktoré znelo takto:

„Z dôkazov vyplýva, že nemožno vyvodiť záver, že sa orgány Slovenskej republiky vedome podieľali na únose občana inej krajiny alebo na jeho prevoze.”

Generálny prokurátor v tom čase dokonca tvrdil, že na základe vykonaného dokazovania nie je vôbec preukázané to, že unesený vietnamský občan sa vôbec nachádzal na území Slovenskej republiky.

Verím, že sa po vyjadreniach nemeckých súdov upraví uhol pohľadu na túto tému.

Foto: archív SITA/webnoviny.sk/fotografika.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy