Photos from Eduard Heger – predseda vlády SR’s post

NEDALI SME NAŠEJ OBRANE A ARMÁDE POHOV A DOSTALI JU DO NAJLEPŠEJ FORMY

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky a Ozbrojené Sily SR dnes oslavujú svoje 30. výročie. Pri tejto príležitosti chcem vyzdvihnúť prácu rezortu a jeho ministra Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO.

Naša vláda prebrala obranu v zaostalom stave. Politický záujem vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho sa orientoval skôr na rozkrádanie ako zveľaďovanie.

Príchodom našej vlády sa začala modernizácia vojenskej infraštruktúry, techniky a výzbroje. Prvýkrát sme dali na obranu 2 % HDP a dnes vidíme výsledky. Naša obrana a armáda sú aktuálne v najlepšej kondícii.

✅️ Vďaka spojencom máme vojenskú techniku za miliardy eur – batérie systému Patriot a ďalšiu techniku, ktorá chráni občanov.

✅️ Obstarali sme novú kolesovú techniku z Fínska a pásovú obrnenú techniku zo Švédska.

✅️ Z Nemecka k nám prichádza 15 kusov tankov typu Leopard 2A4.

✅️ Naši susedia – Česko a Poľsko nám bezodplatne chránia vzdušný priestor, dokiaľ nebudú dodané stíhačky F-16. Navyše, onedlho sa pridá aj Maďarsko.

✅️ Štátna akciová spoločnosť Konštrukta – Defence na základe komerčného konktraktu doručila Ukrajine 8 ks húfnic Zuzana 2 a vyrába ďalších 16 ks v hodnote 92 mil. eur, ktoré zaplatili naši spojenci. Dobrá správa je, že Konštrukta rokuje o ďalších kusoch pre Ukrajinu.

🇸🇰 Slovensko je plnohodnotným členom NATO a spoľahlivým partnerom, ktorý stojí na správnej strane. Dokazujeme to našou humanitárnou aj vojenskou pomocou Ukrajine, ktorú sužuje vojenský konflikt.

Jarovi Naďovi sa chcem osobne poďakovať za jeho nasadenie pri prijímaní obrannej zmluvy s USA (DCA). Čelili sme mnohým útokom a hoaxom od opozície, ktorá bola ochotná uprednostniť svoje mocenské záujmy pred bezpečnosťou obyvateľov. Napriek tomu sa nám ju spoločne podarilo presadiť a zvýšiť ochranu Slovenska.

Na záver sa chcem našim vojakom poďakovať za ich nasadenie a pomoc počas pandémie, čím prispeli k ochrane životov našich občanov.

Veľká vďaka im patrí aj za úspešnú misiu v Afganistane, vďaka ktorej sme evakuovali 24 osôb. Išlo o náročnú a život ohrozujúcu úlohu, ktorú zvládli na vysokej profesionálnej úrovni.

Našim vojakom aj zamestnancom rezortu želám, aby aj naďalej robili dobré meno svojej krajine. Zároveň majme navždy v úcte tých, ktorí vo výkone služby pre našu vlasť priniesli najvyššiu obeť, vlastné životy.

Vážení vojaci a vojačky, ste našou pýchou a sme na vás hrdí.

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy