V TOMTO POČASÍ NECESTUJTE, POKIAĽ NEMUSÍTE!

V TOMTO POČASÍ NECESTUJTE, POKIAĽ NEMUSÍTE!

NECESTUJTE, POKIAĽ TO NIE JE NEVYHNUTNÉ

Ministerstvo vnútra SR

Sekcia krízového riadenia vydala odporúčania v prípade intenzívnom snežení:

➡️ neblokujte odhrnuté cestné komunikácie kvôli prejazdu záchranných zložiek,
➡️ necestujte, pokiaľ to nie je nevyhnutné,
sledujte predpovede ďalšieho vývoja počasia na stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu,
➡️ neparkujte pod stromami a pri stavbách s malou nosnosťou a zlou statikou,
➡️ zabezpečte domáce zvieratá.

SITUÁCIA NA CESTÁCH

Počasie spôsobuje obmedzenia aj v doprave, uzavreté sú priechody Kremnické Bane a Fačkov. Horské priechody Donovaly, Šturec a Čertovica je neprejazdný pre vozidlá nad 10m s predpokladom ich úplného uzatvorenia aj pre osobnú dopravu. Polícia upozorňuje aj na úsek diaľnice D1 Mengusovce – Važec, kde bola z dôvodu bezpečnosti znížená rýchlosť na 80 km/h. V Trnavskom kraji polícia upozorňuje na neprejazdnosť kopca Machnáč medzi obcou Motešice a Trenčianskými Teplicami.

Najnepriaznivejšia situácia v súvislosti so snežením je v súčasnosti na cestách Žilinského kraja, najmä na trase Ružomberok – Martin – Žilina a to v oboch smeroch. Taktiež na trase medzi Kraľovanmi a Dolným Kubínom, kde sa vytvárajú kolóny. V teréne je nasadený dostatočný počet policajtov na zabezpečovanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

V južnejších oblastiach padá mokrý a kašovitý sneh, s čím súvisí riziko poľadovice. Odporúčame využívať automobilovú prepravu len v nevyhnutných prípadoch.

Na strednom a západnom Slovensku boli taktiež vyhlásené meteorologické výstrahy pred snehom a vetrom. Horská záchranná služba vydala výstrahy pre horské oblasti.

Zložky ministerstva vnútra situáciu monitorujú a starajú sa o Vašu bezpečnosť. Pre viac infomácií sledujte FB a IG Ministerstva vnútra SR, polície a hasičov. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy