Photos from Mesto Žilina’s post

‼️ ŽILINA VYHLÁSILA MIMORIADNU SITUÁCIU

🌨️ V súvislosti s intenzívnym snežením zasadal krízový štáb mesta. Vykonávame všetky opatrenia, aby sme minimalizovali dopady kalamity. 🛻 V teréne sú nasadené všetky mechanizmy zimnej údržby, ktoré má žilinská radnica prostredníctvom zmluvných spoločností k dispozícii. Tie budú pokračovať v prácach podľa schváleného poradia dôležitosti jednotlivých miestnych komunikácií na základe intenzity a smerovania dopravy. ❄️ Najprv sa udržiavajú komunikácie s premávkou mestskej hromadnej dopravy a vyššieho dopravného významu, druhé v poradí sú cesty nižšieho významu, prevažne vnútroblokové komunikácie mestských sídlisk a až následne sa udržujú komunikácie vo vnútroblokoch priľahlých častí mesta. Keď sa situácia so snežením ustáli, začneme s údržbou chodníkov.

🚙 Prosíme vás, aby ste v najbližších hodinách používali autá len v nevyhnutných prípadoch. Všetkých, ale najmä vodičov, prosíme o opatrnosť a trpezlivosť. 🙏 Bezpečnosť je na prvom mieste!

🚎 Vzhľadom k prevádzkovým vlastnostiam trolejbusovej dopravy, boli po dohode s Dopravným podnikom mesta Žilina, určené úseky trolejbusových tratí, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Konkrétne ide o križovatku ulíc pri obchodnom dome NAY, spojnicu medzi sídliskami Solinky a Vlčince, úsek cesty medzi ulicami Tajovského a Vysokoškolákov, Ulica Kálov, výjazdy na sídlisko Hájik a výjazd na sídlisko Vlčince v smere od Košickej ulice.

🌳 V prípade, že zahliadnete nahnuté, vyvrátené alebo nalomené stromy, môžete tieto dreviny nahlásiť na dispečing spoločnosti MGM 📞 0949 254 393. V prípade zimnej údržby sa môžete obrátiť na dispečing Žilinských komunikácií ☎️ 041/5091523.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Žilina on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy