Tragický prípad školáka z Parchovian je len špičkou ľadovca toho, čo sa deje medzi mladými ľuďmi a deťmi. Táto zbytočná strata m…

Tragický prípad školáka z Parchovian je len špičkou ľadovca toho, čo sa deje medzi mladými ľuďmi a deťmi. Táto zbytočná strata mladého života by mala byť spúšťačom intenzívnej diskusie, ako psychické problémy mladých ľudí riešiť. Čísla sú úplne šokujúce: kým počet samovrážd a pokusov o samovraždu v celej populácii pomaly klesá, medzi mladými ľuďmi sa za posledných 10 rokov viac ako zdvojnásobil.

Existujú systémové riešenia, existujú návody, smernice a príklady dobrej praxe. Napriek tomu je zrejmé, že to nie celkom funguje. Tisíce detí majú psychické ťažkosti, nemajú sa, alebo majú pocit, že sa nemajú komu zveriť a tieto problémy si so sebou potom nesú celý život, ktorý sa často končí nešťastím.

Som znechutený, že napriek týmto udalostiam to väčšine politikov nestojí za zmienku, horlivú tlačovku, nebodaj návrh nejakého riešenia. Namiesto toho riešia svoje boliestky, osobné pomsty alebo to, aký obraz visí v galérii. Chcem apelovať aj na médiá, aby z tohto nešťastia nerobili len bulvárne preteky a nezarábali na ľudskom nešťastí a radšej hľadali spôsob, ako svoju moc použiť na to, aby sa tieto problémy riešili. Že si pred nimi budeme zakrývať oči a zapchávať uši naozaj nikomu nepomôže.

Takmer každá politická strana sa zaklína ochranou života, rodiny a detí, tak konečne niečo robte…

#IvanKORČOK

Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy