TERAZ MÁME ŠANCU! Nie som prilepený k stoličke a predčasných volieb sa nebojím. Ako poslanec však budem vždy v parlamente presa…

TERAZ MÁME ŠANCU!

Nie som prilepený k stoličke a predčasných volieb sa nebojím. Ako poslanec však budem vždy v parlamente presadzovať dobré veci na boj s korupciou a ochranu právneho štátu a rád na to využijem každú príležitosť.

V princípe sa nebránim hlasovaniu za predčasné voľby, o to viac v tejto situácii, ak to môžeme využiť na ochranu Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu, je správne to urobiť.

Práve preto som požiadal mojich spolupredkladateľov novely ústavy z klubu Oľano – pána Šipoša a pána Vetráka, aby túto úpravu dnes predstavili detailnejšie kolegom na klube Oľano a požiadali ich, aby si to ako klub spoločne s nami osvojili ako podmienku pre zmenu ústavy. Rovnako som kontaktoval kolegov z Občiansko-demokratickej platformy a ďalších nezaradených poslancov a poslankyne parlamentu, aby sa k tejto iniciatíve pridali. O tejto téme sme taktiež včera hovorili aj so zástupcami SaS.

Ochranu Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry by sme tak spoločne podali ako pozmeňujúci návrh k novele ústavy. Dnes máme jedinečnú silu na to, aby sme to spoločne presadili.

Opozícia sa trasie na predčasné voľby, rovnako sa však trasie pred vyšetrovateľmi a, žiaľ, trasie sa aj na to, aby mohli zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd. Ak budú mať tú možnosť, nebudú váhať, pretože mnohým ide o slobodu a beztrestnosť. Napríklad tento týždňový rozsudok v prípade Rajeckého veľmi dobre ukazuje, ako fungovala politická skupina na čele s Ficom a Kaliňákom, ktorá “likvidovala” svojich politických oponentov.

My však dnes máme jedinečnú možnosť zvýšiť ochranu Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry, je zodpovedné to využiť. Nenechajme sa uchlácholiť rečami, ako oni nechcú nič iné len predčasné voľby a potom bude pokoj. Nebude, útoky na OČTK sa budú len stupňovať. Opakujem, dnes máme silu na to, aby sme to spoločne presadili.

Žiaľ, počúvam hlasy o tom, ako sa to nedá, ako takáto novela ústavy nepomôže a nič vlastne v praxi nemení a je zbytočná. V tejto súvislosti chcem mojim kritikom, najmä z radov bývalej koalície, pripomenúť len jedno meno – Maroš Žilinka! Keď som hovoril – nevoľte ho, kolegovia, keď som vyzval pani prezidentku – nemenujte ho, mnohí sa uškŕňali a krútili hlavou, čo to rozprávam. Dnes vidíme výsledky tejto nešťastnej voľby.

Opakujem, ak platí tvrdenie, že moja novela ústavy je nepodstatná a aj tak nič nemení, nerozumiem, prečo sa jej všetci tak bránia a boja sa jej… Boja sa preto, že mení a v skutočnosti chráni orgány, ktoré majú postihovať tie najzávažnejšie korupčné trestné činy.

Mnohí poslanci išli do volieb s tým, že budeme bojovať s korupciou, teraz je šanca to ukázať. Ochráňme Úrad špeciálnej prokuratúry a Špecializovaný trestný súd pred zrušením.

Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy