PODANIE PREZIDENTKY MÔŽE URÝCHLIŤ VECI 👍 VLÁDA JE OPÄŤ ALIBISTICKÁ 👎 Vítame, že sa prezidentka Zuzana Čaputová obrátila na Úst…

PODANIE PREZIDENTKY MÔŽE URÝCHLIŤ VECI 👍
VLÁDA JE OPÄŤ ALIBISTICKÁ 👎

Vítame, že sa prezidentka Zuzana Čaputová obrátila na Ústavný súd v súvislosti so zneužívaním paragrafu 363. Dúfame, že jej návrh urýchli rozhodnutie o návrhu, ktorý inicioval poslanec za SaS Alojz Baránik a ktorý so 42 podpismi poslancov NR SR podal na Ústavný súd ešte v decembri 2021.

Alojz Baránik Právo a Sloboda: „V decembri 2021 sme sa ako skupina 42 poslancov obrátili na Ústavný súd s podaním, aby bola pozastavená platnosť paragrafu 363 a aby Ústavný súd posúdil jeho súlad s ústavou. Generálny prokurátor ho totiž už vtedy a aj doteraz používa spôsobom, ktorý môže byť protiústavný.

Navyše, rozhodnutie generálneho prokurátora je konečné, nepreskúmateľné a jeho takto vyjadrený právny názor je pre orgány činné v trestnom konaní záväzný. Najnovšie, len pred pár dňami, zaujala k podaniu skupiny poslancov svoje stanovisko aj Vláda SR. Musíme však konštatovať, že jej text je čisto alibistický.

Protikorupčná koalícia je zjavne minulosťou. Ústavný súd je tak jediný, ktorý dáva cestu k náprave zneužívania § 363 v prospech mocných. Vítame preto iniciatívu pani prezidentka obrátiť sa tiež na Ústavný súd. Jej návrh môže celej veci len pomôcť.“

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy