Matovič priamo v parlamente tvrdí, že dôvodom posunutia predčasných volieb je snaha o zatváranie opozície

R.FICO: MATOVIČ PRIAMO V PARLAMENTE TVRDÍ, ŽE DÔVODOM POSUNUTIA PREDČASNÝCH VOLIEB JE SNAHA O ZATVÁRANIE OPOZÍCIE. SMER PRECHÁDZA DO MEDZINÁRODNEJ OFENZÍVY

R. Fico potvrdil, že dnešná tlačová beseda je preto, aby SMER – SD upozornil na najpodstatnejší dôvod, kvôli ktorému sa rozhodla odvolaná vláda držať pri moci až do konca septembra. Podľa jeho slov je šokujúce, že vládni predstavitelia o tomto dôvode hovoria otvorene a bez zábran pri každej príležitosti. „Predstavitelia vládnej koalície veľmi jasne oznamujú slovenskej verejnosti, že chcú vládnuť až do 30. septembra 2023 predovšetkým preto, aby zatvorili opozíciu. Nevedia súťažiť v demokratickej súťaži, nevedia poraziť opozíciu v normálnych voľbách, preto prijali rozhodnutie, že do 30. septembra 2023 urobia ešte všetko pre to, aby dostali lídrov opozície do väzenia, aby opozícia stratila normálne politické líderstvo a v podstate by do volieb išli bez akejkoľvek politickej oponentúry,“ povedal.

Na tlačovej besede bol pustený úryvok z vystúpenia Igora Matovič, ktorý priamo riadi ministra vnútra Mikulca, priamo riadi špeciálneho prokurátora Lipšica a zadáva im úlohy. Matovič priamo v NR SR povedal, že chcú mať voľby až v septembri, aby zločiny predstaviteľov opozície boli vyšetrené orgánmi činnými v trestnom konaní (OČTK) a očakáva, že niektorí budú sedieť v Ilave alebo v Leopoldove a nebudú sedieť v parlamentných laviciach.

Robert Fico oznámil, že na základe Matovičových vyjadrení a vyjadrení ďalších koaličných poslancov (Sulík, Vetrák) začína medzinárodnú ofenzívu. Ďalej uviedol, že prezidentka Čaputová všetkých oklamala, keď povedala, že voľby musia byť do 30. júna, no zrazu neprotestuje ani proti termínu 30. september. Prezidentka s však pridala na stranu koalície, keď vyhlásila, že podá návrh na ústavný súd, aby posúdil ústavnosť ustanovenia paragrafu 363 Trestného poriadku s Ústavou SR, lebo je inak nezávislá justičná moc ohrozená. Na stranu prezidentky a koalície sa však postavili aj prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí včera zorganizovali tlačovú konferenciu. „Podriadení generálneho prokurátora otvorene zaútočili na generálneho prokurátora. To je v inštitúcii, ktorá je postavená na princípe vedúceho organizácie, ktorý podáva pokyny a tí ostatní sú podriadení, to je v monokracii, ako je to na generálnej prokuratúre sa nič takéto nemôže stať. Ale včera ste to videli, to bol totálny útok na generálneho prokurátora, lebo vytvárajú podmienky pre prezidentku, aby jej podanie na ústavnom súde bolo úspešné, aby ústavný súd pozastavil účinnosť paragrafu 363, aby títo zločinci, ktorí majú politickú úlohu nás zlikvidovať, nemali žiadne zábrany, lebo dnes jediné, čo ich zastavuje v ich nezákonných aktivitách je práve paragraf 363,“ priblížil R. Fico.

R. Fico vymenoval prítomných na spomenutej tlačovej konferencii, bol tam Lipšic, Masár, Kuruc, Repa a Harkabus. Boli tu zverejnené nahrávky, ktoré dokazujú, že Lipšic ako advokát má nadštandardné vzťahy s kajúcnikmi, ale tiež má vynikajúce vzťahy aj s vyšetrovateľmi NAKA a s prokurátormi špeciálnej prokuratúry.

Tibor Gašpar k téme Lipšic dodal, že to, do čoho všetkého bol a je zaangažovaný, je na dôkazoch. „Jeden za všetky, my všetci vieme, že Santusovú a jej kolegov chceli účelovo stíhať, hovorí o tom 106-stranové uznesenie generálnej prokuratúry a ten, kto mal dozorovať toto účelové vymyslené trestné stíhanie a byť súčinný pri tomto účelovom trestnom stíhaní, bol práve Daniel Lipšic. To je prokurátor, ktorý je v úvodzovkách zosobnením zákonnosti, spravodlivosti a ďalších atribútov takých, aké si vyžaduje prokurátorské povolanie.“

Podľa T. Gašpara jedným z hlavných atribútov toho, čo sa rozpráva o právnom štáte sú nezaujaté a nestranné OČTK v prípade trestného práva, prípadne súdov. Na včerajšej tlačovej besede prokurátorov, prokurátor Harkabus najprv v novembri 2022 napísal na Najvyšší súd ku Slobodníkovi, ku koľkým veciam je trestne stíhaný, je to správa, ktorú si vyžiadal senát 5T v prípade Kučerku. No o deväť dní Harkabus vydal uznesenie, v ktorom podmienečne pozastavil stíhanie Slobodníka za dva korupčné skutky. „Okrem iných nezmyslov uviedol, že Slobodník môže mať uplatnený tento inštitút, pretože on nie je objednávateľ, ani organizátor, ani návodca trestnej činnosti. Aby ste vedeli, jeden z tých skutkov sa týka bývalého šéfa inšpekcie, kde práve Slobodník bol ten, kto si prišiel pýtať informácie za úplatok. Oni sa včera vyjadrujú a používajú termíny zákonnosť, spravodlivosť, vierohodnosť a podobne,“ uviedol T. Gašpar.

Ďalší na tlačovej besede bol prokurátor Repa. Ten však podľa slov Roberta Fica nie je prokurátor, ale je to sluha a informátor. Zverejnené nahrávky potvrdili, že Repa sa dôverne pozná s udavačom Makóom, no ten dáva Repovi priamo pokyny. Druhá nahrávka potvrdila, že Repa vydiera Kučerku, že musí ísť do civilu, že mu to odkazuje Lajo (Makó). Čiže na tlačovej konferencii ÚŠP sedel prokurátor Repa, ktorý sa tváril ako nezávislý. No a posledná bola nahrávka medzi Repom a vyšetrovateľom NAKA Ďurkom, kde Repa poskytuje informácie z prípadu, s ktorým však nič nemá spoločné.

T. Gašpar k Repovi dodal, že generálna prokuratúra k ostatnému rozhovoru Repu s Ďurkom skonštatovala, že z uvedeného je zrejmé, že obvinení boli v úzkom kontakte s prokurátorom ÚŠP JUDr. Ondrejom Repom pri plánovaní činnosti proti vyšetrovaciemu tímu Oblúk a tento im poskytoval citlivé informácie o výsluchoch, ktoré boli vykonané na generálnej prokuratúre pri živých trestných veciach a zároveň sa aktívne zaujímal o stav konania, čo je prinajmenšom neštandardné, keďže nebol dozorovým prokurátorom v danej veci.

Posledná nahrávka potvrdzuje, že máme do činenia s fašistami, vystupujú tu traja ľudia a hovoria tu, že treba zlikvidovať Mareka Paru a Roberta Kaliňáka, a potom prejdú do témy antisemitizmu. Podľa slov Roberta Kaliňáka: „táto sedlač pošliapala všetky hodnoty, na ktorých kedy Slovensko stálo. Slovensko krachuje, je tu 20 tisíc mŕtvych navyše, likvidujú tento štát a všetci sa na to prizerajú, lebo toto sú tí vysnívaní vládcovia, ktorí mali prísť po tom „zlom SMERe““.

Autor správy, foto a správu publikoval SMER – SD on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy