Photos from SPOLU – občianska demokracia’s post

STRANA SPOLU SA DEFINITÍVNE ZMENILA NA MODRÚ KOALÍCIU!

Dnes sme spoločne s Mikulášom Dzrindom a priateľmi z jeho projektu Modrí predstavili Modrú koalíciu. Po podpísaní memoranda o spolupráci a premenovaní strany SPOLU – občianska demokracia završuje spojenie oboch tímov do subjektu, ktorý má ambíciu stať sa základom ďalšieho spájania proeurópskych demokratických politikov pred predčasnými voľbami.

Parametre, na ktorých sa chceme spájať sú jednoduché:
– Európska a transatlantická budúcnosť Slovenska
– Právny štát a ochrana demokratických inštitúcií a ľudských práv
– Kompetitívna ekonomika ako základ návratu na cestu rozvoja Slovenska.

Ministerstvo vnútra SR oficiálne zaregistrovalo zmenu stanov a názvu bývalej politickej strany SPOLU – občianska demokracia 26. januára 2023. Takmer na deň päť rokov po oficiálnom vzniku strany SPOLU. Chceme poďakovať všetkých zakladateľom, bývalým aj súčasným členom strany za to, že boli pri písaní príbehu strany SPOLU a veríme, že jeho pokračovanie pod názvom Modrá koalícia bude úspešným príbehom, ktorý pomôže spájaniu proeurópskych demokratických politikov tak, aby Slovensko ustálo súboj s populizmom a extrémizmom a zostalo modernou európskou demokratickou krajinou, ktorá nebude brániť kreativite šikovných a inovatívnych ľudí, ktorá vytvorí priestor na spokojný život a ktorá sa dokáže postarať o tých, čo sú na pomoc odkázaní.

„Strana SPOLU – občianska demokracia sa stala platformou pre širšie spájanie demokratických politických síl. Je to dôstojné zavŕšenie päťročnej politickej dráhy SPOLU. Začíname novú etapu našej politickej práce. Preto zmena názvu na Modrú koalíciu. Modrí v minulosti porazili Mečiara i Fica, a my veríme, že sme v týchto dňoch položili solídne základy pre vznik subjektu, ktorý znovu prispeje k porážke mafie a populistov,“ vyhlásil dnes predseda Modrej koalície Miroslav Kollár.

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy