Holokaust patrí medzi najväčšie tragédie v dejinách ľudstva, pri ktorej zahynuli milióny nevinných ľudí. Táto čierna stopa v naš…

Holokaust patrí medzi najväčšie tragédie v dejinách ľudstva, pri ktorej zahynuli milióny nevinných ľudí. Táto čierna stopa v našej histórii ukazuje, ako nepredstaviteľne odporné veci sú ľudia schopní urobiť, ak sa zo spoločnosti strácajú ideály demokracie a humanizmu, ktoré nahrádza fanatizmus a slepá viera vo vlastnú neomylnosť.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu ponúka príležitosť pripomínať si hrôzy minulosti a učiť tak generácie mladých ku komunitnému a mierovému spolužitiu. Tento deň je rovnako aj príležitosťou ukázať tým, ktorí aj dnes popierajú holokaust, že existuje obrovské množstvo dôkazov o jeho pravdivosti.

Rednúce rady preživších tohto pekla sú daňou, ktorú si na ľuďoch vyberá čas. Stále však medzi nami žijú ľudia, svedkovia, ktorých táto obrovská tragédia postihla. Práve kvôli tomu nesmieme nikdy zabudnúť, zľahčovať, či dokonca popierať tragédiu, ktorá do Európy priniesla obdobie temnoty. Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu nám musí slúžiť ako memento, aby sa podobná situácia už nikdy neopakovala.

Autor správy, foto a správu publikoval Robert Fico on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy