Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵 TAKTICKÝ VÝCVIK MESTSKEJ POLÍCIE 🔵

🔹 Priestory Arény Poprad dnes poslúžili mestskej polícii na tvrdý výcvik v taktike, v ktorom policajti získavajú zručnosti a sebaistotu, aby v prípade reálneho zásahu boli schopní čo najefektívnejšie zvládnuť akýkoľvek zákrok.

🔹 Mestskí policajti sú policajtmi tzv. prvotného zákroku, to znamená, že sú v mnohých prípadoch a rôznych krízových situáciách prví na mieste. Často majú na rozhodnutie len zlomok sekundy a obmedzené možnosti a práve z tohto dôvodu je potrebné, aby dokázali predvídať možné hrozby a priamo na mieste zvoliť správnu taktiku zákroku.

🔹 „Výcvik bol zameraný na precvičenie taktických postupov počas zákroku pri podozrení na vlámanie sa do chráneného objektu, so zadržaním podozrivej osoby a zákrok s použitím protiúderového štítu voči osobe útočiacej nožom,“ priblížil náčelník mestskej polície Marián Gardoš.

🔹 Mestskí policajti zásahovej jednotky okrem výcvikov v taktike absolvovali aj výcviky v rámci poriadkovej jednotky (tzv. ťažkoodneci), kde sa učia vykonávať zákroky pri hromadnom narušení verejného poriadku, hlavne počas športových podujatí. Nechýbal ani výcvik v používaní donucovacích prostriedkov, strelecký a výcvik sebaobrany.

🔹 „Keďže v našom vozidle je umiestnený aj prenosný defibrilátor, policajti absolvovali výcvik v jeho používaní a poskytovaní prvej pomoci. V roku 2022 sme totiž boli v desiatich prípadoch požiadaní operačným strediskom 112 o výjazd s použitím defibrilátora k osobe, ktorá potrebovala okamžitú pomoc,“ uzavrel náčelník.

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy