Photos from Košice – Mesto Košice’s post

PROJEKT NOVÉHO MESTSKÉHO CENTRA PRI HORNÁDE NAPREDUJE, NA WORKSHOPE DISKUTOVALI ODBORNÍCI 🏙🙌

V KASÁRNE/KULTURPARK sa od utorka (31. 1.) do stredy (1. 2.) konal workshop k Novému mestskému centru, ktoré sa má stať novým srdcom Košíc. 🏞 Zámerom workshopu bolo získať názory na ocenené návrhy práve od odborníkov, ktorí boli súčasťou workshopu. Jeho cieľom bolo získať nové podnety, ktoré sformulujú zadanie a špecifikujú územnú štúdiu.

➡️ Na seminári odzneli témy ako širšie vzťahy, urbanistická koncepcia, doprava, environmentálne hodnoty územia, vlastníci a iné záujmové skupiny a majetkovo-právne vzťahy, realizovateľnosť, demografia, ekonomika, ako aj etapizácia a funkčná flexibilita.

✅ Na základe odporúčania súťažnej poroty bude ateliér gogolák & grasse poverený mestom Košice dopracovať víťazný návrh do podoby územnej štúdie. Tá bude po verejnom prerokovaní jedným z podkladov pre spracovanie nového územného plánu mesta Košice.

Organizáciu a moderovanie workshopu zabezpečil Útvar hlavného architekta mesta Košice v spolupráci so združením Spolka. Podujatie sa konalo v rámci projektu Košice 2.0, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom iniciatívy Mestské inovačné opatrenia.

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy