AJ TAKÁ MALIČKOSŤ, AKO JE REFLEXNÝ PÁSIK, VÁM MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT! Aj na území Košického kraja prebieha dopravno-bezpečnostná …

AJ TAKÁ MALIČKOSŤ, AKO JE REFLEXNÝ PÁSIK, VÁM MÔŽE ZACHRÁNIŤ ŽIVOT!

Aj na území Košického kraja prebieha dopravno-bezpečnostná akcia „REFLEX“, ktorá potrvá celý mesiac. V teréne je viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov, ktorí sú na miestach, kde dochádza k dopravným nehodám s následkom na živote a zdraví.

Počas zvýšeného dohľadu sa policajti zamerajú prioritne na kontrolu dodržiavania rýchlostí jazdy motorových vozidiel a tiež na kontrolu dodržiavania povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke, najmä na povinnosť reflexného označenia chodcov za zníženej viditeľnosti a na spôsob pohybu chodcov v obci aj mimo obce.

Cieľom opatrenia polície v dohľade nad cestnou premávkou je zníženie počtu dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví.

Buďte opatrní, sledujte situáciu okolo seba! Vodiči, predvídajte, venujte zvýšenú pozornosť miestam, kde je predpoklad pohybu chodcov! Chodci, buďte opatrní, vstupujte na vozovku, až keď sa presvedčíte, že môžete bezpečne prejsť nad druhú stranu!

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy