Photos from Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO’s post

30 ROKOV DÔVERY A PROFESIONALITY

Pripomenuli sme si, akou transformáciou a profesionálizaciou prešli Ozbrojené Sily SR za tri desiatky rokov. Tieto roky boli lemované strategickými rozhodnutiami, ako vstup do NATO a EÚ, zrušenie povinnej vojenskej služby alebo jasné hodnotové nastavenie Slovenska za uplynule roky a jednoznačné vymedzenie sa voči agresorovi z Ruska. Sú to správne, niekedy nie populárne ale o to štátnickejšie rozhodnutia.

Zažili sme aj smutné chvíle, a to za našimi kolegami a priateľmi, ktorí obetovali počas výkonu svojho poslania to najcennejšie. Nikdy nezabudneme.

Za tieto roky boli OSSR najdôveryhodnejšou zložkou štátu a posledné tri roky, kedy zodpovedám za chod rezortu si dovolím povedať, že sú verejnosti vojaci bližšie ako kedykoľvek predtým.

▪️Prajem si, aby boli naďalej inšpiráciou a zárukou toho, že sú pripravení pomôcť kedykoľvek to bude potrebné. Na to je však potrebné starať sa o vojakov a vytvárať im adekvátne podmienky. Preto dúfam, že nastavený trend 2% HDP na obranu bude aj ďalšie roky absolútne minimum a stane sa štandardom.

Na dnešnú slávnosť pri príležitosti 30. výročia vzniku SR a Ozbrojených síl SR som pozval aj všetkých bývalých ministrov a náčelníkov generálneho štábu, som rád za všetkých, ktorí chceli a mohli prísť.

Ďakujem všetkým civilným a vojenským kolegom, sláva vlasti.

Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy