Iba sme si kúpili čas, aby sme sa pripravili na ešte drahšie energie, hovorí šéf IFP Valachy (+ podcast)

ŠÉF IFP VALACHY: TENTO ROK NEMUSÍ BYŤ PRE SLOVENSKÚ EKONOMIKU AŽ TAKÝ ZLÝ

Prečítajte si rozhovor so šéfom IFP – Institute for Financial Policy Jurajom Valachym, v ktorom sa snaží priblížiť aktuálne dianie v ekonomike a v oblasti verejných financií. Dozviete sa napríklad aká bude situácia s cenami energií v ďalších rokoch, ako hodnotí súčasnú schému pomoci pre podniky, domácnosti, školy a nemocnice a aké sú ďalšie možné scenáre pomoci.

Ďalej sa dočítate, či miera inflácie dosiahla už svoj vrchol a ako to bude s cenami potravín.

Kvalitu inštitúcií a zamestnanosť mladších ľudí identifikuje Valachy ako hlavné problémy pri dobiehaní úrovne Nemecka. Ako sa s nimi vysporiadať aj o tom bližšie v článku.

V závere rozhovoru sa vyjadruje k stavu verejných financií a k tomu ako bude vyzerať zostavovanie budúcoročného rozpočtu. Dobrou správou ostáva aj informácia, že podľa predbežných odhadov IFP by mohol byť deficit za minulý rok medzi 3,5 a 4 % HDP oproti odhadovanému deficitu na úrovni 4,9%.

#ministerstvofinancii #IFP #MFSR

Tento rok nemusí byť pre slovenskú ekonomiku až taký zlý. Veľmi to bude závisieť od toho, ako sa podarí doručiť energetickú pomoc podnikom či školám, hovorí šéf Inštitútu finančnej politiky (IFP) pri ministerstve financií Juraj Valachy. Problémom podľa neho je, že rozpočet… Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy