ĎAKUJEME NAŠIM KOLEGOM COLNÍKOM ZA ROKY ICH OBETAVEJ PRÁCE Dnes si pripomíname Medzinárodný deň colníctva. Aj napriek tomu, ž…

ĎAKUJEME NAŠIM KOLEGOM COLNÍKOM ZA ROKY ICH OBETAVEJ PRÁCE

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň colníctva. Aj napriek tomu, že u nás sa už pomenovanie „colník“ oficiálne nepoužíva a „colníci“ sú súčasťou našej Finančná správa, medzinárodný deň patrí medzi ich najväčšie sviatky.

Je to príležitosť, aby sme si aj my, ako Ministerstvo financií SR, pripomenuli, akú dôležitú úlohu zohráva finančná správa pre fungovanie štátu a zároveň poďakovali našim kolegom za ochranu slovenských hraníc, obzvlášť v tieni konfliktu na Ukrajine, ale aj za pomoc tým najzraniteľnejším, ktorí ju pri úteku pred vojnou najviac potrebovali.

Počas slávnostného podujatia sme tak ocenili 41 zamestnancov finančnej správy, ktorí z rúk prezidenta Jiřího Žežulku prevzali významné ocenenia. Zaslúžili si ich za svoju dlhoročnú obetavú prácu v boji proti daňovým podvodom či za pozitívne zmeny, ktorými zlepšili fungovania finančnej správy ako takej. Medzi ocenenými boli aj zamestnanci, ktorí sa priamo podieľali na odhalení tých najväčších prípadov.

Na slávnostnom oceňovaní sa okrem prezidenta finančnej správy zúčastnil aj premiér Eduard Heger – predseda vlády SR, poverený riadením ministerstva financií a štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek.

Medzinárodný deň colníctva bol vyhlásený v roku 1983 na počesť výročia prvého zasadnutia Rady pre colnú spoluprácu. Pripomínajú si ju organizácie po celom svete a to aj s podporou Svetovej colnej organizácie (WCO) so sídlom v Bruseli.

#financnasprava #medzinarodnydencolnictva #mfsr #ministerstvofinancii

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy