Žilinka zrušil podľa paragrafu 363 stíhanie poslanca Borguľu

PROKURATÚRA NIE JE SÚD

Prokuratúra musí byť vystavená zodpovednosti a verejnej kontrole. Dnes tomu tak nie je. Treba k tomu zmeny v ústave, zákonoch, aj zmenu §363 Trestného poriadku. Prípad poslanca M.Borguľu aj z tých málo zverejnených informácií ukazuje, ako je kľúčové, aby takéto prípady boli riadne vysvetlené verejnosti a neostala pachuť, že rovnosť pred zákonom neexistuje.

Súčasne sa javí, že prokuratúra vystupuje v niektorých kľúčových prípadoch boja proti korupcii ako súd a nie ako zástupca štátu na strane obžaloby. Prokuratúra nie je súd, nemá postavenie toho, kto rozhoduje o vine a nevine. Jej úlohou je postaviť páchateľov trestných činov pred súd.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zrušil podľa paragrafu 363 stíhanie poslanca Martina Borguľu pre podplácanie. Žilinku nominovala do funkcie generálneho prokurátora práve Sme rodina, za ktorú kandidoval aj Borguľa. Ide o ďalšieho verejného činiteľa, ktorého Žilinka zbavil st…. Autor správy, foto a správu publikoval Mária Kolíková on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy