ZAJTRAJŠÍ MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETSKEJ RAKOVINY SI MÔŽETE PRIPOMENÚŤ PRIPNUTÍM ZLATEJ STUŽKY Na túto zákernú chorobu vo svete ocho…

ZAJTRAJŠÍ MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETSKEJ RAKOVINY SI MÔŽETE PRIPOMENÚŤ PRIPNUTÍM ZLATEJ STUŽKY

Na túto zákernú chorobu vo svete ochorie ročne viac ako 300 tisíc detí, na Slovensku je ich približne 200. Pri jej včasnom zachytení, má detský pacient veľkú šancu na vyliečenie.

V začiatkoch úsilia o liečbu detskej rakoviny bola len asi trojpercentná šanca. Dnes, vďaka moderným liečebným postupom a podpornej starostlivosti, je to 80 percent vyliečených pacientov.

Špeciálna výživa detí s onkologickým ochorením je dôležitou súčasťou ich liečby. Kondičný tréner Maroš Molnár považuje vyváženú stravu za jeden z pilierov zdravého životného štýlu. V konkrétnych prípadoch je podľa neho dôležité stravu nutrične vybalansovať, aby zodpovedala náročnosti potrieb daného človeka.

📆 Zajtra, 15. februára, kedy si pripomíname Medzinárodný deň detskej rakoviny, príde Maroš Molnár podporiť onkologicky choré deti na podujatie organizované Svetielko nádeje. Počas celého dňa bude v Europa SC pripravený pestrý program, ktorého súčasťou môže byť každý z vás. 😊

Svetielkáči sa každoročne pripájajú k celosvetovej kampani, ktorej cieľom je zvýšiť informovanosť o rakovine detí a mládeže, a dosiahnuť tak lepšie pochopenie problémov a výziev spojených s týmto ochorením.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy