Z PIATICH KOŠICKÝCH LÚPEŽÍ POLICAJTI OBJASNILI UŽ 4 Na Nový rok si trojlístok osôb pred vchodom do vestibulu železničnej stani…

Z PIATICH KOŠICKÝCH LÚPEŽÍ POLICAJTI OBJASNILI UŽ 4

Na Nový rok si trojlístok osôb pred vchodom do vestibulu železničnej stanice v Košiciach vyhliadol 20-ročného mladíka. Žena z tejto trojice si od mladíka vypýtala cigaretu, a keď jej ju mladík odmietol dať, došlo zo strany ženy k verbálnemu a následne aj fyzickému napadnutiu. Počas útoku k nim pristúpil ženin „parťák“ (18), ktorý mladíka viackrát buchol a z vrecka bundy mu vytiahol mobilný telefón.

Hneď v tretí januárový deň na jednej zo zastávok mestskej hromadnej dopravy v košickej mestskej časti Nad jazerom, krátko po 17.30 h pristúpili k 16-ročnému mladíkovi dve osoby a povedali mu, aby bol ticho, lebo majú pištoľ. Zároveň žiadali, aby im dal mladík všetko, čo má pri sebe.

V ten istý deň večer, dve osoby pred jedným z obytných domov v košickej mestskej časti Juh fyzicky napadli maloletú osobu (12). Kým jedna z osôb maloletého sotila na zem, udrela ho do oblasti tváre aj do oblasti hrudníka, druhá osoba mu z bundy vzala mobilný telefón spolu s finančnou hotovosťou 10 eur.

Koncom minulého týždňa vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach zo zločinu lúpeže obvinil aj mladistvého, 15-ročného Róberta. Ten ešte v októbri minulého roku, krátko po 15. hodine, v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, zozadu drgol do maloletej osoby (12), s nožom v ruke k osobe pristúpil a so slovami „daj peniaze!“ mu ho dal pod krk. Dieťa však, našťastie, nestratilo duchaprítomnosť, zložilo páchateľovu ruku z krku a opýtalo sa ho, či mu niečo urobil. Takúto reakciu pravdepodobne Róbert nečakal, a tak sa z miesta pobral preč.

Výbornou operatívno-pátracou činnosťou, rýchlou reakciou a skvelou osobnou znalosťou sa košickým kriminalistom veľmi rýchlo podarilo zistiť, kto za týmito skutkami „stojí“. Páchatelia jednotlivých skutkov už čelia obvineniam z lúpeže.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy