Z CHLIEVU KORUPCIE BUDUJEME VÝKLADNÚ SKRIŇU Po dlhých rokoch nám EÚ konečne verí, že agrodotácie nebudú končiť v rukách zlodej…

Z CHLIEVU KORUPCIE BUDUJEME VÝKLADNÚ SKRIŇU

Po dlhých rokoch nám EÚ konečne verí, že agrodotácie nebudú končiť v rukách zlodejov a podvodníkov. Pôdohospodárska platobná agentúra prešla záverečným auditom. Vlády SMERu spravili z PPA symbol obludnej korupcie. Dokazujú to mnohé kauzy ako slávna grófka Rošková, ktorá poberala peniaze na asfaltové plochy či Dobytkár.

Po tom, čo sme sa vyhli medzinárodnej hanbe, kedy by si peniaze určené našim farmárom prerozdeľovali iné štáty, to vnímam ako ďalší obrovský skok vpred v našom poctivom zápase s korupciou.

Účet za Ficove a Pellegriniho vládnutie je však vysoký. Hrozí nám, že prídeme o 100 miliónov eur a minister Samuel Vlčan bude musieť vynaložiť mimoriadne úsilie, aby tieto zdroje zachránil.

Je to priamy následok neférového udeľovania agrodotácií, ktoré boli často zneužívané na plochy, ktoré nemajú nič s agrárnou výrobou či predražené nákupy kombajnov alebo kamiónov.

Nemôžeme už nikdy dovoliť, aby sa do vládnutia vrátila filozofia “našich ľudí“. Fico a Pellegrini za 12 rokov dokázali, že to inak nevedia. Mali šancu pomôcť našim farmárom, namiesto toho ich podviedli a okradli.

Ak chceme udržať nový status PPA, ktorá konečne začala slúžiť poctivým farmárom a pôdohospodárom, tak nesmieme v našom úsilí poľaviť. Toto sú presné tie úspechy, ktoré nám musia byť hnacím motorom.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
PPA – Pôdohospodárska Platobná Agentúra

📷 TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy