#WeRemember Dnes si pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Pred 78 rokmi bol oslobodený najväčší koncentračný…

#WeRemember

Dnes si pripomíname Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Pred 78 rokmi bol oslobodený najväčší koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau.

V koncentračných táboroch zahynuli mnohí Hitlerovi politickí oponenti, celé rómske komunity, handicapovaní a chorí, ľudia rôznych etník a vierovyznaní, ale o systematické vyhladzovanie celého národa išlo až v prípade Židov. Masovému vyvražďovaniu predchádzala zvrátená idea rasovej a etnickej neznášanlivosti.

Holokaust vznikol ako produkt nenávisti a kolektívneho ticha či ľahostajnosti. Nenávisť a násilie môžu zasiahnuť kohokoľvek z nás. Malo by nám záležať na tom, aby v spoločnosti neboli za žiadnych okolností tolerované. Platí to aj dnes, keď miera nenávistných prejavov a útokov na slabších často prekračuje únosné hranice. Považujem za dôležité nezostať v takýchto situáciách ticho a tak ako doteraz, vždy budem vystupovať proti takýmto prejavom. Chrániť základné ľudské práva, brániť hodnoty ľudskosti, rovnosti a rozmanitosti je povinnosťou nás všetkých.

Autor správy, foto a správu publikoval Mária Kolíková on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy