VÝSLEDKY REFERENDA NESMIEME PODCENIŤ – VO VOĽBÁCH SA NÁM TO VYPOMSTÍ! Referendum je neplatné, ale bola by obrovská chyba podcen…

VÝSLEDKY REFERENDA NESMIEME PODCENIŤ – VO VOĽBÁCH SA NÁM TO VYPOMSTÍ!

Referendum je neplatné, ale bola by obrovská chyba podceniť ho. Nezúčastnilo sa ho síce požadovaných 50 % oprávnených voličov, ale Smeru, Hlasu a ďalším sa aj tak podarilo zmobilizovať 1 163 586 voličov, ktorí majú plné zuby tejto vlády. Už takýto počet voličov môže stačiť na zostavenie vlády po budúcich voľbách – stačil napríklad v rokoch 2006, 2010 aj 2012.

Stále nie je dôvod na paniku, ale určite výsledok referenda nie je dôvodom na oslavy. Tí, čo ešte aj tieto výsledky interpretujú ako dôkaz, že sa nič nedeje a Fico dostal na frak, sú len zaslúžilí členovia orchestra koncertujúceho na potápajúcom sa Titaniku a ak sa nepoučia, aj tak skončia.

Naopak, referendum je posledná výstraha pre všetkých demokratov. Populisti a extrémisti už kampaňujú, overili si mobilizačný potenciál a teraz sa určite pokúsia zabojovať o nerozhodnutých.

„Našou úlohou je pridať – pridať pri spájaní síl a vytváraní silnej alternatívy pre demokratických voličov, alternatívy bez Fica, ale aj bez „dobrého človeka“ Matoviča. Po referende je jasné, že aj keď budeme konečne múdri a prezieraví, výsledok bude mimoriadne tesný. O to viac musíme mobilizovať a pracovať na tom, aby ani jeden hlas demokratického a proeurópskeho voliča neprepadol,“ hovorí predseda strany SPOLU a poslanec NR SR Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia.

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy