Voľby budú o 241 dní a je na čase zhrnúť všetko, kvôli čomu dnešná vláda v demisii nedovládne do konca. Všetko sa ani zhrnúť ned…

Voľby budú o 241 dní a je na čase zhrnúť všetko, kvôli čomu dnešná vláda v demisii nedovládne do konca. Všetko sa ani zhrnúť nedá. Sociálnym sieťam by to vyrazilo poistky.

Môžeme o tom diskutovať, ale ja za najväčšie zlyhanie považujem nebývalé rozšírenie nenávisti a s ňou spojené rozdelenie spoločnosti, na aké sme nikdy neboli zvyknutí. Prvýkrát nás rozdelili počas pandémie na očkovaných a neočkovaných.

Zároveň sa rozšírilo aj pnutie medzi generáciami, pretože dôchodcovia doslova bojovali o prežitie a mladým sa predkladal názor, že seniori zaťažujú sociálny systém. Lenže každý z nás, ak vôbec dožije, bude senior. Nikdy v histórií tohto štátu neboli tak spochybnené všetky inštitúcie, ktoré garantujú právo a poriadok. Súdy, prokuratúra, polícia. Vyrábali sa aféry a šírili investigatívne fámy, pribúdali mŕtvi.

Rovnako sme boli rozpoltení v názore na odídencov z Ukrajiny a migrantov, ktorí prechádzali Slovenskom. Nikdy sme nepočuli zo strany vlády názor, ktorý by mal tendenciu nás zjednotiť. To že sa občania hádali medzi sebou, predlžovalo možnosť vládnuť nekompetentným ministrom.

Komentovať demisie a referendá je úplne zbytočné. Stal sa z toho folklór. Ústava, ako trhací kalendár. Namiesto ruského plynu došli americké základne. Opäť sme sa v názoroch rozdelili na tých, ktorí si chceli svietiť a kúriť a na tých, ktorí nadšene tlieskali zlyhaniu diplomacie. Prišla hyperinflácia, problémy s hypotékami, abnormálne ceny palív a neistota v bývaní, pretože namiesto nájomných bytov dorazila chudoba.

Štát bojoval so samosprávami a pokračuje v tom ďalej návrhmi nekompetentných zákonov, ktoré priamo obmedzujú samosprávy, ako prejav demokracie a ohrozujú beztak zníženú kvalitu života občanov. Študenti v zahraničí boli vybavení technickými prostriedkami na vzdelávanie online a predsa vlády pripúšťajú, že mladá generácia prišla zhruba o tretinu vedomostí. Hanbíme sa pripustiť ako to bolo u nás. Takže táto vláda devastovala mladých i starých a neexistuje skupina obyvateľstva, ktorá by nedemonštrovala alebo neštrajkovala, či už to boli odborári, dopravcovia, lekári a učitelia, či poľnohospodári.

Skrátka všetci. 241 dní je naozaj veľa, aby ľudia, ktorí napáchali toľko zlých riešení zostali vo funkciách. Len aby sme nezabudli.
Zdenko Čambal, podpredseda SNS

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy