VEREJNÁ KONZULTÁCIA K NOVÉMU ŠTÁTNEMU VZDELÁVACIEMU PROGRAMU 📅V pondelok 6. februára spustíme verejnú konzultáciu obsahových a …

VEREJNÁ KONZULTÁCIA K NOVÉMU ŠTÁTNEMU VZDELÁVACIEMU PROGRAMU

📅V pondelok 6. februára spustíme verejnú konzultáciu obsahových a výkonových štandardov základného vzdelávania.

ℹ️ Úlohou vzdelávacích štandardov je stanoviť, čo majú žiaci vedieť na konci tretieho, piateho a deviateho ročníka základnej školy. Od toho sa bude odvíjať obsah nových učebníc, národných testov a predovšetkým školských vzdelávacích programov, podľa ktorých sa budú žiaci v školách učiť. Dokument bude dostupný na webstránke vzdelavanie21.sk.
🤝Do konzultácie sa budú môcť zapojiť učitelia a učiteľky, odborníci a odborníčky na oblasť vzdelávania, rodičia a ďalší záujemcovia zo širokej verejnosti. Verejná konzultácia bude prebiehať elektronicky od pondelka 6. februára do pondelka 20. februára 2023.

👥Na príprave nového obsahu vzdelávania na základných školách pracovali odborníci a odborníčky v užších autorských tímoch, celkovo sa do procesu tvorby, odborného a verejného pripomienkovania zapojili v rôznych fázach projektu stovky odborníčok a odborníkov na oblasť vzdelávania.

Viac informácií na: https://vzdelavanie21.sk/

FOTO: shutterstock

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy