VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI DNES ŠTARTUJE AJ V MESTE POD URPÍNOM 🩸 Snáď každý z nás má vo svojom okolí darcu krvi. Alebo pozná nie…

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI DNES ŠTARTUJE AJ V MESTE POD URPÍNOM 🩸

Snáď každý z nás má vo svojom okolí darcu krvi. Alebo pozná niekoho, kto krv druhého človeka potreboval, a tá mu zlepšila zdravie alebo dokonca zachránila život. A sú medzi nami aj takí, ktorí si na vlastnej koži vyskúšali obidve strany.

Slovenský Červený kríž sa vyše 60 rokov venuje osvetovým aktivitám v oblasti bezpríspevkového darcovstva krvi. Valentínsku kvapku krvi organizuje už 28 rokov. Kampaňou pripomína potrebu pravidelných darcov a neustáleho získavania aj nových medzi zdravými ľuďmi.

ℹ️ V našom meste môžete prísť darovať krv do centra Národnej transfúznej služby na Nám. L. Svodobu 1, a to od pondelka do piatka, v čase medzi 7:00 až 14:00 hod. (v utorok do 17:00 hod.). ☎️ 0908 991 461

Krv môže darovať každý zdravý človek, ktorý má viac ako 18 rokov a má hmotnosť nad 50 kg. Na odber sa nechodí nalačno. Je vhodné dať si zdravé raňajky a deň pred odberom dbať na vyváženú stravu a pitný režim.

Tohtoročná kampaň potrvá oddnes až do 10. marca tohto roka. Pridáte sa k tým, ktorí vďaka darovaniu krvi zachránili ľudský život?

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy