V ŠALKOVEJ JE VYHLÁSENÝ 3. STUPEŇ POVODŇOVEJ AKTIVITY Od piatka, 10. februára 2023 je zvýšená a zamrznutá hladina rieky Hron v…

V ŠALKOVEJ JE VYHLÁSENÝ 3. STUPEŇ POVODŇOVEJ AKTIVITY

Od piatka, 10. februára 2023 je zvýšená a zamrznutá hladina rieky Hron v mestskej časti Šalková. Aj napriek tomu, že pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku, š. p. v rámci pravidelne realizovaných obhliadok pristúpili už v doobedňajších hodinách k uzatvoreniu hrádzových priepustov, došlo výverom cez odvodňovaciu šachtu dažďových vôd objektu k zatopeniu nebytových priestorov a spevnených plôch. Vytopená bola budova kultúrneho domu, predovšetkým priestory tunajšieho dobrovoľného hasičského zboru.

Z tohto dôvodu bol dnes zvolaný v Šalkovej krízový štáb. Zúčastnili sa na ňom zamestnanci Mestského úradu v Banskej Bystrici, pracovníci Odboru krízového riadenia Okresného úradu, príslušníci hasičského a záchranného zboru, ako aj zástupcovia Slovenského vodohospodárskeho podniku, š . p. V miestach vodného toku Hrona bol vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.

Kontaktovaný bol aj prevádzkovateľ elektrárne so žiadosťou o zníženie hladiny v zdrži na takú úroveň, aby nedošlo k rozrušeniu ľadového zámrzu, k jeho uvoľneniu a následnej tvorbe nežiaduceho ľadochodu v úseku Hrona pod haťou, ktorý by mohol ohroziť ryby žijúce v rieke.

Všetkých dôrazne žiadame, aby nevstupovali na zamrznutú hladinu rieky kvôli ohrozeniu života. Zároveň prosíme rodičov, aby na uvedenú skutočnosť dôrazne upozornili aj svoje deti, ktoré sa po mestskej časti pohybujú bez dozoru dospelých.

Situáciu budeme sledovať, a v prípade akéhokoľvek zvýšeného rizika obyvateľov, okamžite informovať.

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy