V Mestskej časti Košice Dargovských hrdinov na Fábryho ulici sa počas najbližších dní postupne odstráni 21 kusov topoľov simonov…

V Mestskej časti Košice Dargovských hrdinov na Fábryho ulici sa počas najbližších dní postupne odstráni 21 kusov topoľov simonových. 🪓 Dreviny budú vyrúbané na základe právoplatného rozhodnutia o výrube, ktoré vydal príslušný Okresný úrad po štandardnom výrubovom konaní. Dreviny sú na základe posudkov v záverečnej fáze svojej životnosti.

☝️🌳🌳🌳 Po odstránení rizikových drevín sa, samozrejme, vysadia nové. Ako náhrada za ne vysadí Správa mestskej zelene v Košiciach 42 kusov nových drevín s dlhšou perspektívou dožitia, medzi nimi duby, jasene, javory, buky, jaseňovce, ale aj netradičný a krásne kvitnúci ľaliovník tulipánokvetý.

ℹ️ Začína sa výrub drevín na Fábryho ulici v Mestská časť Košice-Dargovských hrdinovℹ️
🚧Počas najbližších dní sa postupne odstráni 21 kusov topoľov simonových (populus simonii) 🪓🌳. Dreviny budú vyrúbané na základe právoplatného rozhodnutia o výrube, ktoré vydal príslušný Okresný úrad po štandardnom výrubovom konaní. Predmetné dreviny sú na základe posudkov v záverečnej fáze svojej životnosti už so značnými znakmi chradnutia, koruny sú značne preschnuté s chýbajúcimi alebo odumretými terminálmi, s viditeľnými hnilobnými dutinami, niektoré jedince sú silne napadnuté poloparazitickým imelom a zostatkové drevo je v torznom ťahu krehké, a tým náchylné na vývraty. U niektorých jedincov je jednostranná zástavovitá koruna, čo predstavuje rizikový faktor v prípade nepriaznivého počasia. Topole simonové sú prirodzene krátkoveké dreviny pôvodom z oblasti severovýchodnej Číny a Mongolska, v minulosti sa s obľubou vysádzali v chladnejších častiach Európy.
🌳🌳🌳 Obyvatelia sa nemusia obávať, že po odstránení rizikových drevín sa nové nevysadia. Ako náhrada sa za ne vysadí 42 kusov nových drevín s dlhšou perspektívou dožitia, medzi nimi duby, jasene, javory, buky, jaseňovce, ale aj netradičný a krásne kvitnúci ľaliovník tulipánokvetý.

#vyrub #bezpecnostjeprvorada #rizikovestromy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy