V Česku sa dnes začalo druhé kolo prezidentských volieb. Rád by som verejne vyjadril sympatiu vojenskému generálovi vo výslužbe …

V Česku sa dnes začalo druhé kolo prezidentských volieb. Rád by som verejne vyjadril sympatiu vojenskému generálovi vo výslužbe pánovi Petrovi Pavlovi. Bude to zrejme tesný súboj. Kandidáti, ktorí v druhom kole súperia o post hlavy štátu v prvom kole mali medzi sebou tesný rozdiel. Petr Pavel získal 35,4 percenta, Andrej Babiš 34,9 percenta.

Kampaň oboch kandidátov sledujem z diaľky a vnímam ju ako dynamickú. Počas svojej pracovnej cesty v Štokholme som včera zachytil hoax, ktorý šíril úmrtie generála Pavla. Takýto dezinformácie vnímam ako silné prekročenie etickej hranice.

Moje sympatie z dvojice, ktorá súperí o post prezidenta ČR, sú naklonené generálovi. Azda aj z dôvodu svojej profesionálnej minulosti ho vnímam ako vhodného kandidáta na post hlavy štátu. Byť na čele krajiny znamená vedieť si zachovať chladnú hlavu aj v zložitých situáciách a generál Pavel na to predpoklady z môjho pohľadu má.

So záujmom som si pozrel prieskum voličov na Slovensku o preferenciách našich občanov v tejto voľbe. Vyplynulo z neho, že Andreja Babiša by volili primárne voliči Smeru-SD, Hlasu a Republiky. Ďalší komentár k tomu nie je potrebné dodať. Verím, že si naši susedia v Česku vyberú správne.

Pán generál, držím Vám palce.

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy