UŽ 30 ROKOV SME ČLENOM ORGANIZÁCIE SPOJENÝCH NÁRODOV 🇺🇳 Dnes si pripomíname ďalší významný medzník v 30-ročnej histórii našej s…

UŽ 30 ROKOV SME ČLENOM ORGANIZÁCIE SPOJENÝCH NÁRODOV 🇺🇳

Dnes si pripomíname ďalší významný medzník v 30-ročnej histórii našej samostatnosti.

➡️ 19. januára 1993 sa Slovenská republika stala členom Organizácie Spojených národov ako jeden z nástupníckych štátov po bývalej Českej a Slovenskej Federatívnej Republike.

➡️ Stali sme sa v poradí 180. členským štátom najväčšej svetovej organizácie, ktorej hlavným cieľom je zachovať medzinárodný mier a bezpečnosť. Slovensko pritom ako súčasť niekdajšieho Československa bolo v roku 1945 pri jej zrode, keďže bolo jedným zo zakladateľských štátov OSN.

☝️ Pod vplyvom diania na Ukrajine si o to viac uvedomujeme, že mier nie je samozrejmosťou a treba ho chrániť. V súčasnosti je vo svete aktívnych 12 misií pod záštitou Mierových síl OSN. Ich cieľom je minimalizovať ľudské utrpenie na miestach, kde hrozí vypuknutie ozbrojených konfliktov a vytvoriť podmienky pre fungovanie miestnych inštitúcií.

🇺🇳 V misiách pod vlajkou OSN sa vo svete vystriedali už tisícky slovenských vojačiek a vojakov. Sme hrdí na to, že už tri desaťročia po boku partnerov prispievajú k zachovaniu mieru vo svete.
#mosr #osn #unitednations #peacekeeping #mierovemisie

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy