TRANSPARENCY INTERNATIONAL: SLOVENSKO SI POLEPŠILO V REBRÍČKU VNÍMANIA KORUPCIE 2022 Slovensko dosiahlo najlepšie umiestnenie v…

TRANSPARENCY INTERNATIONAL: SLOVENSKO SI POLEPŠILO V REBRÍČKU VNÍMANIA KORUPCIE 2022

Slovensko dosiahlo najlepšie umiestnenie v rebríčku Vnímania korupcie za rok 2022 (CPI 2022), ktorý dnes zverejnila medzinárodná organizácia Transparency International.

Reaguje podpredseda Modrej koalície Pavel Nechala SPOLU – občianska demokracia: „Prispelo k tomu zvýšenie úsilia pri odhaľovaní trestných činov a za to patrí veľké poďakovanie policajtom, prokurátorom, ale aj sudcom. Potenciál tohto prístupu sa však pomaly vyčerpáva. Medziročne sme zaznamenali 40 percentný pokles v počte obžalovaných. Dôveru verejnosti súčasne podkopáva spôsob používania § 363 Trestného poriadku a súvisiaca komunikácia generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Ako premárnenú šancu možno hodnotiť tri roky údajne protikorupčnej vlády. Mandát od občanov bol silný a príležitosť zostala nevyužitá. Nasledujúce voľby zodpovedajú aj na otázku, či sa podarí realizovať reformu prokuratúry, či sa posilnia verejné inštitúcie a či sa vybudujú prekážky proti zneužitiu moci.
Zlepšenie iba o jeden bod v citovanom rebríčku Transparency je príležitosťou pre vládnu koalíciu povedať nahlas: „Chceli sme to lepšie a dopadlo to ako vždy. Dávame ruky preč od vládnutia, dnes schvaľujeme termín predčasných volieb a držíme palce našim nástupcom.“

Transparency International Slovensko

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy