This content isn’t available right now

Pavel Nechala SPOLU – občianska demokracia a jeho tím uspeli na Najvyššom správnom súde 👉 pomohli obhájiť mandát primátorovi Strážskeho v žalobe po komunálnych voľbách 2022. 👍

👇👇👇
Uspeli sme na Najvyššom správnom súde

Minuloročné komunálne voľby priniesli až 99 volebných žalôb. Jedna z nich bola namierená aj proti Patrikovi Magdoškovi, novozvolenému primátorovi mesta Strážske.

Súd sme presvedčili, že žiadne zo žalobcom namietaných skutočností nepredstavujú volebné vady, ktoré by mohli ovplyvniť volebný výsledok. Pri tomto prípade sme využili naše bohaté skúsenosti z volebného a ústavného práva, ktoré dlhodobo uplatňujeme v záujme ochrany demokratického volebného procesu, a to pri zastupovaní úspešných i neúspešných kandidátov.

Najvyšší správny súd pripomenul, že pri posudzovaní volebných vád je potrebné nepodceňovať voliča. Len intenzívnejší tlak na voliča spôsobilý ovplyvniť tvorbu jeho slobodnej vôle je volebnou vadou, ktorej dôsledkom môže byť zrušenie výsledku volieb.

Pri rozhodovaní o prípade súd zároveň poskytol aj zaujímavý náhľad na otázku používania sociálnych sieti počas moratória. K namietanému posielaniu správ prostredníctvom Facebooku a Messengeru správny súd zastal názor, že samotné posielanie správ cez Facebook alebo Messenger konkrétnym osobám nedosahuje bez ďalšieho takú intenzitu, aby takéto konanie mohlo ovplyvniť výsledok volieb. Navyše volebnou kampaňou je len taká činnosť, za ktorú sa obvykle platí úhrada. Za posielanie správ cez Facebook a Messenger konkrétnym osobám sa spravidla úhrada neplatí, ak žalovaný nevyužil niektoré služby platenej reklamy.

When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted. Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy