This content isn’t available right now

🟢V PIEŠŤANOCH VYRASTIE PRVÁ MÚZEJNÁ HALA NA SLOVENSKU OD ROKU 1989

Pozrite sa na projekt, ktorý poskytne perfektné zázemie pre reštaurátorov, ale tiež nové priestory pre veľkorozmerné zbierkové predmety, ktoré si bude môcť pozrieť široká verejnosť. Máme sa čím pochváliť, som preto rád, že stála výstava vojenských predmetov bude mať v novej hale konečne dôstojné podmienky, ktoré tu doteraz chýbali.

▪️Súčasťou nového objektu budú aj kancelárie, reštaurátorská dielňa s ukážkou reštaurátorských prác i technické a hygienické zázemie.

Pôjde vôbec o prvú účelovú múzejnú budovu postavenú na Slovensku za posledných vyše 30 rokov. Hala zvýši nielen ochranu a bezpečnosť vzácnych 75 veľkorozmerných zbierkových predmetov, ale tiež komfort návštevníkov. Obsahovo nová expozícia bude mapovať vojenskú minulosť Slovenska od skončenia druhej svetovej vojny – v štyroch historických medzníkoch – až po súčasnosť.

▫️S realizáciou výstavby novej výstavnej haly súhlasila vlani v júni vláda SR. Jej dokončenie je naplánované na rok 2024. Podľa spracovanej a schválenej projektovej dokumentácie sú predpokladané náklady na realizáciu stavby v celkovej výške okolo 4 mil. € vrátane DPH. Spresnenie nákladov aj termín ukončenia bude závisieť od procesu verejného obstarávania.

When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted. Autor správy, foto a správu publikoval Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy