SVET PODĽA FICA Robert Fico opäť ukázal, kam bude naša krajina SMERovať, ak sa vráti k moci. A nie, nebude to spravodlivé, slu…

SVET PODĽA FICA

Robert Fico opäť ukázal, kam bude naša krajina SMERovať, ak sa vráti k moci. A nie, nebude to spravodlivé, slušné a demokratické Slovensko, ktoré vie kam geopoliticky patrí a aj sa primerane k tomu správa.

Na včerajšej tlačovej besede sa vyhrážal odobratím výsluhových dôchodkov vyšetrovateľom, ktorí sa „opovážili“ robiť si svoju prácu. Prirovnal ich k agentom ŠtB. Takéto vyjadrenia verejne odsudzujem a expremiérovi pripomínam, že takto sa dôvera v právny štát nebuduje. Za týmto divadlom bola opäť len ochrana jeho ľudí, ako Kaliňák, Brhel a spol. No títo ľudia nie sú viac ako zákon a nesmieme dovoliť, aby sa tak znova cítili. Dávam preto verejný prísľub, že pokiaľ budem premiérom, spravodlivosť bude mať vždy rozviazané ruky.

Robert Fico ohrozuje aj naše dobré vzťahy so spojencami. Veľvyslancov krajín našich blízkych spojencov zavolal na obed, na ktorom:

➡️ sa ich snažil vmanipulovať do svojich mocenských hier, že na Slovensku OČTK slúžia politickej likvidácii opozície;
➡️ zastával sa Ruska, ktorému podľa neho nerozumejú a nechápu, že Rusku ide v skutočnosti o mier;
➡️ definitívne potvrdil, že nestojí na strane Ukrajiny, hoci sa snažil zahmlievať, že agresie mu je ľúto;
➡️ žiadal po americkom veľvyslancovi prehodnotiť obrannú dohodu (DCA), ktorá je podľa neho pre Slovensko nevýhodná.

Veľvyslanci však na jeho hru nepristúpili a označili ho za dezinformátora, ktorý ohrozuje demokratické hodnoty na Slovensku.

Miesto toho, aby sa za svoje výroky ospravedlnil, tak včera ešte sebavedomo vyhlásil, že veľvyslancov dianie na Slovensku nezaujíma, pokračoval v zavádzaní a šírení neprávd o situácii v Rusku a na Ukrajine a prisľúbil, že ak bude vo vláde, tak zastaví vojenské dodávky na Ukrajinu.

Robert Fico však nemá pre ochranu Slovenska žiaden plán a v podstate nám hovorí, že v prípade napadnutia by sme mali kapitulovať a stratiť našu suverenitu. To je naozaj premiér „hodný“ vládnutia.

Zároveň urážaním našich spojencov priamo ohrozuje bezpečnosť Slovenska. Práve vďaka ich pričineniu a pomoci sme aktuálne najlepšie chránení. To je fakt. Zaujímalo by ma, ako chce Robert Fico, keď už sa vidí vo vláde, touto agresívnou rétorikou udržať spojencov na našej strane. Z politika, ktorý hovoril o jadre EÚ, sa stal extrémista velebiaci diktátorské režimy.

Zo Slovenska sa nesmie stať svet podľa Fica. Už sme si raz zažili ten pocit, keď sa o našej krajine hovorilo ako o čiernej diere. My sa nesmieme vrátiť desaťročia v čase, ale naopak pridať, aby sme dobehli roky, ktoré sme s Ficom a jeho družinou stratili.

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy