STRANA SPOLU SA MENÍ NA MODRÚ KOALÍCIU! Strana SPOLU – občianska demokracia mení svoj názov na Modrá koalícia. Predseda strany …

STRANA SPOLU SA MENÍ NA MODRÚ KOALÍCIU!

Strana SPOLU – občianska demokracia mení svoj názov na Modrá koalícia. Predseda strany SPOLU – občianska demokracia Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia a podpredseda strany Pavel Nechala SPOLU – občianska demokracia dnes podali na Ministerstve vnútra SR žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. Zmenu názvu strany odsúhlasili delegáti mimoriadneho snemu strany SPOLU v pondelok 23. 1. 2023.

Ide o ďalší avizovaný krok v spájaní niekdajšej strany SPOLU s projektom dvojnásobného expremiéra Mikuláša Dzurindu a v príprave širšej stredopravej platformy pre najbližšie parlamentné voľby.

Miroslav Kollár v pondelok tiež podpísal s Mikulášom Dzurindom Memorandum o spolupráci. „Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia – najmä na báze členov Európskej ľudovej strany (EPP) a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ upresnil poslanec NR SR M. Kollár.

Podľa Miroslava Kollára je cieľom široká a dlhodobá spolupráca, nielen pre blížiace sa predčasné voľby. Prioritnou ambíciou spoločného projektu je zlepšiť život na Slovensku a udržať našu euroatlantickú orientáciu. Tento cieľ sa podľa M. Kollára dá dosiahnuť spájaním a spoluprácou existujúcich demokratických politických zoskupení, aj nových politikov, ktorí majú záujem pomôcť Slovensku zbaviť sa populizmu a extrémizmu a vrátiť sa na trajektóriu rozvoja.

Nasledujúci snem strany, na ktorom budú prijaté ďalšie formálne kroky vyplývajúce zo spájania s projektom M. Dzurindu sa v zmysle prijatého uznesenia udeje ešte v prvej polovici februára 2023.

#modrakoalicia #spolupreslovensko

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy