Štátne IT v časoch Brhela a Kaliňáka NAKA obvinila Kaliňáka a Brhela z toho, že mali podplácať vtedajšieho šéfa Finančnej správ…

Štátne IT v časoch Brhela a Kaliňáka

NAKA obvinila Kaliňáka a Brhela z toho, že mali podplácať vtedajšieho šéfa Finančnej správy Imreczeho. Je absurdné, že vysokému štátnemu úradníkovi mal takto k platu „doplácať“ súkromný podnikateľ s väzbami na stranu Smer. (Podobne mal fungovať Makó s Bodorom). Ale je až zvrátené, čo opisujú vo výpovediach niektorí obvinení: Mohli ste mať dobré it riešenie, mohli ste ponúknuť dobrú cenu. Ale miliónové it zákazky štátu sa mali dostať k firme až vtedy, keď sa do nej „natlačil“ oligarcha blízky Smeru Brhel. Podľa výpovedí cez manažment Kaliňáka a Kažimíra, ktorých, mimochodom, hanebne vysekáva z problémov tradičný Žilinkov §363. Je zvrátené, ako to fungovalo aj s cenami zákaziek: Podľa obžaloby projekt za 9 miliónov zrazu stál 54 miliónov- a úplatky mali lietať na všetky strany. Škatule od šampanského sem, obaly od vína tam a „vata“ sa vyšplhala na milióny. Tak malo fungovať štátne IT, zatiaľ čo občania sa na to skladali zo svojich daní.

Keď som nastúpila na ministerstvo, prvý odkaz pre kšeftárov, zlodejov a oligarchov bol, že tieto časy skončili. Žiadne škatule od šampanského a rozhodovanie oligarchov o tendroch sa nekoná, aj za cenu mediálnych útokov a tlakov skupín, ktoré prišli o kšefty. A vysokej demotivácie z práce generálneho prokurátora. Časy nehoráznych zlodejín na úkor občanov sa ale nesmú vrátiť- a v prvom rade je to na ľuďoch, ktorí si vyberajú vo voľbách.

Nevzdávajme sa. Spoločne to zvládneme. 🇸🇰

Foto: TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy