Stanovisko mesta k financovaniu zimného štadióna | Banská Bystrica

STANOVISKO MESTA K FINANCOVANIU ZIMNÉHO ŠTADIÓNA A DNEŠNÝ PROTEST ZO STRANY MLÁDEŽNÍCKEHO HOKEJOVÉHO KLUBU

Dnes sa uskutočnilo v poradí tretie zasadnutie mestského zastupiteľstva. Jedným z najdiskutovanejších bodov bola téma dotácie poskytnutej mestom Banská Bystrica MBB, a. s. na zabezpečenie prevádzky zimného štadióna. Ešte pred začatím rokovania sa pred budovou mestského úradu uskutočnil protest Občianskeho združenia Barani – Hokejová škola Michala Handzuša v Banskej Bystrici, ktoré zastrešuje v meste pod Urpínom mládežnícky hokej. Takýmto spôsobom sa rozhodlo prejaviť nesúhlas s tým, že by sa malo podieľať na financovaní svojej činnosti pri využívaní zimného štadióna.

Už v minulom roku mesto upozorňovalo na to, že vládne opatrenia sú pre samosprávy likvidačné a väčšina z nich musí pristúpiť k nepopulárnym opatreniam – k zvyšovaniu daní a poplatkov, stopnutiu dotácií či redukovaniu služieb. Výnimkou nie je ani šport.

Viac sa dočítate po kliknutí na odkaz ⬇️.

Dnes, 7. februára 2023 sa uskutočnilo v poradí tretie zasadnutie mestského zastupiteľstva. Jedným z najdiskutovanejších bodov bola téma dotácie poskytnutej mestom Banská Bystrica MBB, a. s. na zabezpečenie prevádzky zimného štadióna. Ešte pred začatím rokovania sa pred budovou mes… Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy