Slovensko platí daň za podvody s dotáciami z čias Dobytkára

🔴 SLOVENSKO PLATÍ DAŇ ZA PODVODY S DOTÁCIAMI Z ČIAS DOBYTKÁRA

Nadnárodná spoločnosť PwC správou v piatok 10. februára 2023 potvrdila, že procesy v PPA – Pôdohospodárska Platobná Agentúra sú nastavené správne. ✅

🤝 Po nadobudnutí trvalej akreditácie v roku 2021 tak bola úspešne zavŕšená transformácia agentúry na dôveryhodnú inštitúciu.

☝️ Problémom však je, že Európska komisia naďalej zadržiava 25 % platieb z končiaceho sa programového obdobia za podvody s dotáciami z čias kauzy Dobytkár, a tak platby dorovnáva rezort zo štátneho rozpočtu. V roku 2023 by mohlo ísť až o 100 miliónov eur.

❓ Očakávali sme, že rokovania o znížení korekcií budú uzavreté do konca minulého roka, pretože všetky audity a výsledky kontrol potvrdzujú, že v agentúre už neexistuje priestor pre podvody a korupciu.

🗨 ,,To, že Európska komisia stále neznížila 25 %-nú korekciu na platby znamená, že po skúsenostiach z rokov 2016 – 2020, keď ju vtedajšie vedenie rezortu a krajiny dokázalo upokojiť, že v PPA je všetko v poriadku, dokazuje jej mimoriadnu opatrnosť a pretrvávajúcu nedôveru voči Slovensku. Celej veci so znížením korekcií výrazne škodia informácie a záujmy skupiny farmárov, medzi ktorými sú aj obvinení zo subvenčných podvodov s eurodotáciami. Tejto skupine išlo a stále ide o zrušenie PPA, tak, aby sa podvody ďalej neriešili,“ vysvetľuje minister Vlčan.

🇸🇰🇪🇺 Súčasné vedenie napráva pochybenia z minulosti a zlepšuje obraz Slovenska v Bruseli. Akékoľvek spochybňovanie nepodloženými informáciami škodí Slovensku a slovenským poľnohospodárom.

🗨 ,,Agentúra plní všetky úlohy v záujme poľnohospodárov, ako je napríklad aktuálne vyplácanie priamych podpôr, kde sme už na sume 350 miliónov eur. Neexistuje dôvod na jej spochybňovanie, pretože viaceré auditné a kontrolné autority potvrdili, že PPA funguje správne“ uzatvára šéf PPA Jozef Kiss.

🎥 Pozrite si celú tlačovú konferenciu: https://bit.ly/3E3s0N5

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy