SLOVENSKÁ VEDA JE SVETOVÁ! Na pôde Fyzikálneho ústavu SAV sa rodí prelomový projekt – kvantová komunikačná sieť budúcnosti. Bude…

SLOVENSKÁ VEDA JE SVETOVÁ!
Na pôde Fyzikálneho ústavu SAV sa rodí prelomový projekt – kvantová komunikačná sieť budúcnosti. Bude úplne bezpečná a šifrovanie komunikácie bude prakticky neprelomiteľné.

Žijeme v časoch, kedy čelíme čoraz rafinovanejším kybernetickým útokom, a preto potrebujeme hľadať nové a účinné spôsoby, ako zaistiť bezpečnosť online priestoru.

A o tom je práve kvantová komunikácia. Naši vedci patria v tejto oblasti k špičke. 👍 V spolupráci so svojimi rakúskymi kolegami už sprevádzkovali prvú medzištátnu kvantovú komunikačnú linku na svete, a to medzi Bratislavou a Viedňou.

Je v národnom záujme Slovenska, aby sa prevratný projekt kvantovej siete zrealizoval a v kvantovej komunikácii sme si udržali náskok, ktorý naša krajina vďaka vedcom z Fyzikálneho ústavu SAV má.

Žiadna kríza nezrvá večne. Úspech Slovenka a lepší život ľudí nebude závisieť od rôznych dávok a podpory, ale od výšky platov, ktoré ľuďom poskytne len moderná ekonomika založená na inováciách. ❤️🇸🇰

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy