RUSKO POSIELA ODSÚDENÝCH VRAHOV VRAŽDIŤ UKRAJINCOV Ruské ozbrojené sily si počas invázie na Ukrajinu zaknihovali už viaceré neú…

RUSKO POSIELA ODSÚDENÝCH VRAHOV VRAŽDIŤ UKRAJINCOV

Ruské ozbrojené sily si počas invázie na Ukrajinu zaknihovali už viaceré neúspechy, ktoré naštrbili ich povesť silnej armády. Kremeľ preto hľadá akékoľvek spôsoby, ako sa vyhnúť ďalšej blamáži. Značkou úspechu má byť súkromné žoldnierske zoskupenie Wagnerova skupina. Kto sú títo žoldnieri?

„Otcom“ tejto zločineckej akciovky je miliardár Jevgenij Prigožin, známy aj ako „Putinov osobný šéfkuchár“. Podnikateľ v oblasti gastro biznisu pre najvyšších predstaviteľov Ruskej federácie okorenil svoje „menu“ o biznis s krvou, ktorý mu priniesol skutočný úspech – Rusko sa dnes spolieha na Wagnerovcov na bojiskách na Ukrajine. Pritom oficiálne ruská legislatíva súkromné vojenské skupiny zakazuje.

Wagnerova armáda, to sú tí najhorší odsúdení zločinci – sérioví vrahovia, hrdlorezi, lupiči a minimálne jeden kanibal. Ťažko si predstaviť lepších žoldnierov na brutálne zverstvá, ktoré si Kremeľ želá. Ak sa aj medzi nimi nájde slabší jedinec či dezertér, Wagnerovci vedia, čo robiť – čaká ho rýchla a krutá smrť. V novembri 2022 takto chladnokrvne popravili kladivom svojho bývalého kolegu Jevgenija Nužina.

Wagnerovci neverbujú len v ruských väzniciach, keďže mnohí Rusi nechcú zomierať na Ukrajine, ale snažia sa do svojich radov zlákať aj občanov krajín, ktoré to odmietajú. Postavil sa voči tomu dokonca aj prezident Srbska Aleksandar Vučić, ktoré je dlhodobým blízkym spojencom Ruska.

Spojencom Ruska je aj severokórejský režim a sú to práve zbrane dodávané Severnou Kóreou, ktoré Wagnerova skupina používa na vraždenie Ukrajincov.

“Špeciálna vojenská operácia” má byť podľa Kremľa denacifikáciou Ukrajiny. Stačí sa pozrieť, kto skupinu Wagnerovcov vedie. Dmitrij Utkin, bývalý člen ruskej GRU, má na tele vytetovaný znak SS či ríšsku orlicu. Kremeľ môže mať plné ústa antifašistickej rétoriky, nositelia nacistických symbolov ho usvedčujú z farizejstva najhrubšieho zrna.

Hrubosť Wagnerovcov prekračuje všetky medze. Ich nasadzovanie v brutálnych a neľudských bojoch hrubo porušuje medzinárodné právo. Títo vojnoví zločinci musia byť postavení pred súd a spravodlivo potrestaní.

#StojimeZaUkrajinou #hybridnehrozby

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy