ROK 2022 Z POHĽADU PREVENCIE KRIMINALITY Ministerstvo vnútra sa prevencii kriminality venuje intenzívne počas celého roka. Pros…

ROK 2022 Z POHĽADU PREVENCIE KRIMINALITY

Ministerstvo vnútra sa prevencii kriminality venuje intenzívne počas celého roka. Prostredníctvom celoslovenského tímu Prevencia kriminality pomohol rezort vnútra v roku 2022 takmer tisícke klientov, a to prostredníctvom informačných kancelárií pre obete trestných činov.

✅ Uskutočnili sme celkovo 700 preventívnych aktivít pre viac ako 19 tisíc občanov SR.
✅ Spolupracovali sme s 330 subjektmi venujúcimi sa pomoci obetiam trestných činov.
✅ Vyškolili sme viac ako 1 500 policajtov, zamestnancov rezortu vnútra, ako aj externých lektorov a preventistov.

😢 PRÍPADY: DOMÁCE NÁSILIE, OBCHODOVANIE S ĽUĎMI…
Občania sa na nás v roku 2022 obrátili s mnohými náročnými situáciami a prípadmi. Spomenúť môžeme napríklad:
➡️ Informačná kancelária prijala správu od študentov nemenovanej školy, kde jeden z nich sa netajil zámerom fyzicky zlikvidovať členov pedagogického zboru. Prípad je aktuálne riešený orgánmi činnými v trestnom konaní.
➡️ S prosbou o pomoc sa na informačnú kanceláriu obrátili aj viaceré ženy, ktoré, žiaľ, počas sviatočných chvíľ zažívali domáce násilie.
➡️ Pracovníci IK boli zo strany spolupracujúceho subjektu požiadaní o poskytnutie informačného poradenstva a podpory k prípadu, kde neznáma skupina mala zamestnávať vojnové odídenkyne z Ukrajiny, pričom tieto údajne bývajú v nevyhovujúcich podmienkach. Navyše, neznámy páchateľ mal vybrané ženy voziť do rôznych miest za bližšie nezisteným účelom.

🇺🇦 POMOC PRE ODÍDENCOV Z UKRAJINY
➡️ MV SR pomáha aj cudzincom a odídencom z Ukrajiny, pri ktorých sme identifikovali vojnové zločiny.
➡️ Nadviazali sme spoluprácu s 227 subjektami pracujúcimi s touto cieľovou skupinou, ako aj tlmočníkmi pre potreby poskytovania pomoci obetiam trestných činov.
➡️ Pre účely poskytovania pomoci obetiam trestných činov, teda osobám postihnutým vojnou na Ukrajine nachádzajúcim sa na území SR, boli pracovníkom informačných kancelárií vyčlenené priestory v rámci veľkokapacitných centier spadajúcich pod rezort vnútra.

ℹ️ POTREBUJETE POMÔCŤ AJ VY?
Obrátiť sa môžete na naše informačné kancelárie, kontakty nájdete TU:
https://prevenciakriminality.sk/p/potrebujem-pomoc

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy