REGISTROVANÉ PARTNERSTVÁ: SPOLOČNOSŤ SA ZMENILA, POLITICI NIE Zatiaľ čo obmedzovanie interrupcií predkladajú politici v parlam…

REGISTROVANÉ PARTNERSTVÁ: SPOLOČNOSŤ SA ZMENILA, POLITICI NIE

Zatiaľ čo obmedzovanie interrupcií predkladajú politici v parlamente každého polroka, registrované partnerstvá sa im zdajú príliš „kontroverzné“ a tak radšej nerobia nič.

Po teroristickom útoku na Zámockej, kde zabili dvoch nevinných ľudí kvôli ich orientácii, aj prieskumy ukazovali, že spoločnosť začala vnímať citlivejšie šírenie nenávisti a nedostatočnú ochranu LGBTI ľudí. Zákon od SaS o životných partnerstvách, ktorý mohol byť prvým krokom k riešeniu situácie, ale žiaľ neprešiel.

Tri mesiace po útoku prišla vláda s akýmsi pochybným paškvilom o „dôverníkoch,“ ktorý nerieši poriadne nič – ani dedenie ani právnu ochranu pri zväzkoch ľudí rovnakého pohlavia. Celé to dnes podčiarkol prieskum iniciatívy Inakosť: Iba 6 % respondentov si myslí, že na Slovensku sa veci v tejto oblasti hýbu správnym smerom. A ďalšie čísla sú tiež znepokojujúce.

Zatiaľ čo celá západná Európa nemá problém priznať párom rovnakého pohlavia právnu ochranu (a prestať na nich útočiť, ako to robia niektorí konfliktní politici na Slovensku), slovenskí politici sú zásadne proti tomu. Spoločnosť ide vpred, rozvíja sa. Chceme držať krok so západnými krajinami, chceme mať porovnateľnú životnú, chceme slušnú politiku, lenže náš parlament ostáva v stredoveku, zacyklený medzi interrupciami, obmedzovaním práv žien a sírením nenávisti.

Do predčasných volieb asi nemôžeme čakať, že tento parlament schváli registrované partnerstvá. Ale v posledných mesiacoch svojho fungovania určite príde opäť s ďalšími snahami obmedzovať ženy.

Autor správy, foto a správu publikoval Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy