PRIEBEŽNÉ INFO Z ROKOVANÍ O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH Za Sme rodina sme dnes na rokovaní s Oľano, SaS a Za ľudí jasne deklarovali, ž…

PRIEBEŽNÉ INFO Z ROKOVANÍ O PREDČASNÝCH VOĽBÁCH

Za Sme rodina sme dnes na rokovaní s Oľano, SaS a Za ľudí jasne deklarovali, že dáme 18 hlasov na zmenu ústavy, ktorú do parlamentu predložil Boris Kollár, a ktorá umožní predčasné voľby. SaS deklarovala, že dá 20 hlasov na zmenu ústavy. Oľano a Za ľudí deklarovali, že nevedia dnes povedať, koľko hlasov na zmenu ústavy vedia dať, najskôr musia rokovať ich kluby a predsedníctva.

Na zmenu ústavy o možnosti skrátiť volebné obdobie treba 90 hlasov. Keďže dnes ako Sme rodina nevieme, či Oľano a Za ľudí budú vedieť dodať potrebných 52 hlasov ku 38 Sme rodina plus SaS, predseda parlamentu Kollár bude ďalej rokovať aj s opozíciou, aby bola zmena ústavy priechodná.

Ak zmena ústavy budúci týždeň prejde, bude nasledovať druhý krok, parlament bude musieť odhlasovať termín predčasných volieb – opäť 90 hlasmi. My v Sme rodina presadzujeme čo najskorší termín. Ale aj s našimi hlasmi nie je zatiaľ 90 hlasov na júnový termín – SaS totiž dnes povedala, že septembrový termín, alebo úradnícka vláda. Za takýchto okolností, ak by sa našlo 90 hlasov na septembrový termín, podporíme aj ten.

Teraz musíme počkať na to, ako sa vyjadrí Oľano, ako sa vyjadria poslanci okolo Jána Budaja, ako sa vyjadrí strana Za ľudí, ako sa vyjadria jej poslanci. Priebežne budeme rokovať aj s opozičnými stranami. Keď bude niečo nové, dám vedieť.

Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy