Predčasné voľby Slovensku nikdy nič dobré nepriniesli, ale po povalení vlády SaS, Smerom/Hlasom a extrémistami a po odmietnutí S…

Predčasné voľby Slovensku nikdy nič dobré nepriniesli, ale po povalení vlády SaS, Smerom/Hlasom a extrémistami a po odmietnutí SaS podporiť novú vládu, je to žiaľ jediná schodná cesta.

Voľby, ktoré nás čakajú, rozhodnú o osude Slovenska. Rozhodnú, či sa krajina vedená zlodejmi a populistami vydá na cestu korupcie, priemernosti a postupného úpadku (pri minulej kríze pridalo duo Fico/Pellegrini 150 tisíc nezamestnaných s dvojnásobným deficitom verejných financií, ako bol minulý rok), alebo spoločne zabojujeme za spravodlivosť, slobodu a prosperitu, aj keď to nebude jednoduché. Drvivá väčšina politikov rozmýšľa veľmi obmedzene pár mesiacov dopredu, prípadne navrhuje zvyšovanie nejakých sociálnych dávok. Sociálna pomoc je dôležitá v čase krízy, ale energetická kríza aj inflácia postupne skončia a politika nemôže byť neustále v zakliatí kríz. Slovensko potrebuje uvažovať oveľa ďalej, potrebuje víziu, čo musíme urobiť, aby sa ľudia mali lepšie, aby mali vyššiu životnú úroveň, aby bolo Slovensko úspešnou a prosperujúcou krajinou.

Počas pôsobenia vo vláde sa strane ZA ĽUDÍ veľa vecí podarilo – najväčšia reforma eurofondov a zníženie byrokracie v histórií, programy na nové eurofondové obdobie schválené medzi prvými šiestimi krajinami EÚ, na rozdiel od minulosti ani euro prepadnuté do Bruselu, čestne a profesionálne riadené IT služby štátu. V medzinárodnom porovnaní vnímania korupcie Transparency International dosiahlo Slovensko historicky najlepšie umiestnenie za posledné desaťročie, a oproti vláde Petra Pellegriniho sa nám v rebríčku podarilo zlepšiť o 10 miest. Strana ZA ĽUDÍ sľuby, ktoré sme dali ľuďom, plní.

Kvôli osobným sporom a hádkam v koalícii sa ale tiež mnohé veci nepodarili. Programový tím strany ZA ĽUDÍ pracuje na riešeniach, ktoré pomôžu ďalej napĺňať našu víziu Slovenska ako dynamickej a spravodlivej krajiny, s vynikajúcim školstvom a inovatívnymi podnikmi, v ktorej menej byrokracie, profesionálne spravované eurofondy a dobré služby štátu prinášajú ľuďom lepšie platené pracovné miesta a vyššiu životnú úroveň. Konflikty, hádky a podrazy radi prenecháme iným.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy