PREČO O ZVOLENÍ MAROŠA ŽILINKU ZA GP HOVORÍM AKO O NAJVÄČŠEJ CHYBE NAŠEJ KOALÍCIE? Včera som sa vyjadril, že zvolenie Maroša Ž…

PREČO O ZVOLENÍ MAROŠA ŽILINKU ZA GP HOVORÍM AKO O NAJVÄČŠEJ CHYBE NAŠEJ KOALÍCIE?

Včera som sa vyjadril, že zvolenie Maroša Žilinku za generálneho prokurátora bola najväčšia chyba našej koalície.

Jeho konanie a rozhodnutia sú dáždnikom pred spravodlivosťou. Nádej, ktorú sme do neho vkladali premenil na beznádej. Ak chceme, aby ľudia dôverovali spravodlivosti, o vine či nevine ľudí sa nesmie rozhodovať v kancelárii generálneho prokurátora. Od toho tu predsa máme súdy.

NADUŽÍVANIE PARAGRAFU 363

Maroš Žilinka a paragraf 363 pomohli mnohým vplyvným zbaviť sa obvinenia, predtým ako by o tom mohli rozhodnúť súdy.
Medzi nimi:

➡️ Robertovi Ficovi a členom jeho družiny vrátane Kaliňáka, Gašpara, Bödora;
➡️ Petrovi Kažimírovi v kauze uplácania šéfa Finančnej správy;
➡️Jaroslavovi Haščákovi za kauzu Gorila;
➡️ Petrovi Brhelovi obvinenemu v kauze Mýtnik;
➡️ Štefanovi Žigovi, príbuznému exministra hospodárstva Petra Žigu, ktorý bol obvinený pre pokračovací zločin podplácania;
➡️ Zoroslavovi Kollárovi a Vladimírovi Pčolinskému v obvinení prijímania úplatkov;
➡️ a naposledy aj bývalému poslancovi Sme rodina Borguľovi, ktorý bol obvinený z podplácania vyšetrovateľov NAKA.

Práve súdy majú rozhodovať o vine. Tam sa verejnosť dozvie aj všetky detaily obvinenia a obžaloby. Zásah generálneho prokurátora tak marí aj možnosť verejnosti posúdiť prácu OČTK.

Som rád, že sa pani prezidentka obrátila na Ústavný súd SR, aby preskúmal par. 363. Už pred rokom podnet v tejto veci podali na ÚS SR aj poslanci OĽaNO a SaS. Na odpoveď však stále čakáme.

Maroš Žilinka sa však „vyznamenal“ aj v iných veciach.

➡️ Napríklad, šíril hoax o údajnom ničení hrobov ruských vojakov v obci Ladomirová. Faktom je, že cintorín v Ladomirovej nebol ruský a už vôbec nie zničený. Vtedajší starosta na pozemku iba odstránil obrubníky, ktoré bránili údržbe cintorína. Túto obec som osobne navštívil minulý rok. Starostovi sa pre hoaxy, aké šíril aj pán Žilinka, vyhrážali smrťou.

➡️ Pán Žilinka tiež krátko pred začiatkom vojny na Ukrajine navštívil Moskvu, kde oslavoval tamojšiu prokuratúru. Tú prokuratúru, ktorá slúži ako represívny nástroj. Počas cesty podpísal aj dohodu o spolupráci, ktorú nebol schopný vypovedať ani po napadnutí nášho suseda.

➡️ O pomýlenej geopolitickej orientácii slovenského generálneho prokurátora vypovedá aj fakt, že obrannú dohodu s USA porovnával s okupačnou zmluvou z roku 1968.

➡️ Maroš Žilinka nám tiež tvrdí, že v prípade únosu Vietnamca nie je čo vyšetrovať. Medzičasom v Nemecku súdia už druhého obvineného, ktorý podľa obžaloby šoféroval dodávku s uneseným až na Slovensko do vládneho hotelu Bôrik. Zaujímavé…

Národná rada zvolená v roku 2020 nemá silu a ani snahu zmeniť generálnu prokuratúru na orgán, ktorý slúži spravodlivosti, nie záujmom druhej strany.

Je smutné, že Maroš Žilinka je prijateľný pre niektorých koaličných politikov a veľkej časti opozície. Dokonca sú s jeho prácou spokojní. Ja mu nebudem ďakovať za kus dobrej práce. Naopak. Ak budem mať možnosť byť súčasťou budúcej vládnej väčšiny, spravodlivá Generálna prokuratúra SR bude jedna z najdôležitejších priorít.

Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy