POZNÁM ČÍSLO TIESŇOVÉHO VOLANIA 112? Európske číslo tiesňového volania 112 bolo zavedené v roku 1991 so zámerom etablovania jed…

POZNÁM ČÍSLO TIESŇOVÉHO VOLANIA 112?

Európske číslo tiesňového volania 112 bolo zavedené v roku 1991 so zámerom etablovania jednotného čísla tiesňového volania fungujúceho popri existujúcich národných číslach tiesňového volania vo všetkých členských štátoch Európskej únie. V Slovenskej republike bolo číslo 112 zavedené 1.júla 2003. Európskym dňom čísla tiesňového volania 112 je 11. február 2023.

Oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach pri tejto príležitosti pripravuje viacero preventívnych aktivít od 11. 02.2023 do 17. 02. 2023. Okrem prednášok a besied medzi deťmi a mládežou v predškolských a školských zariadeniach taktiež dňa 11. 02. 2023 v obchodnom centre CASSOVIA v Košiciach preventívno – prezentačné podujatie „Európsky deň čísla tiesňového volania 112“, kde policajti, hasiči, záchranári aj dobrovoľníci SČK pripravia pre širokú verejnosť, hlavne deti, pútavý program.

Zároveň Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach vyhlasuje tretí ročník policajného kvízu pod názvom „Poznám číslo tiesňového volania 112?“.

PRE KOHO je určený → pre žiakov I. stupňa základných škôl

KAM ZASLAŤ správne odpovede → na e-mailovú adresu prevenciakrpzke@minv.sk

DO KEDY → v termíne do 14. 02. 2023 (vrátane)

PREČO sa zapojiť → správne odpovede budú zaradené do žrebovania o upomienkové predmety Policajného zboru

KDE A KEDY sa dozviete, či ste vyhrali → na stránke FACEBOOK/POLICIA/KOSICE dňa 15. 02. 2023

UPOZORNENIE!
Každý e-mail so správnymi odpoveďami musí obsahovať meno a priezvisko súťažiaceho, vek, ročník, ktorý v škole navštevuje, bydlisko a telefonický kontakt rodiča/zákonného zástupcu. Zároveň upozorňujeme, že zapojením detí do súťaže udeľujú rodičia súhlas Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru v Košiciach so spracovaním osobných údajov v rozsahu meno a priezvisko súťažiaceho, vek, ročník, ktorý v škole navštevuje, bydlisko a telefonický kontakt na rodičov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy