Politické zadanie kriminalizovať opozíciu sa napĺňa, vymyslené obvinenia tu budeme mať až do volieb

R.FICO: POLITICKÉ ZADANIE KRIMINALIZOVAŤ OPOZÍCIU SA NAPĹŇA, VYMYSLENÉ OBVINENIA TU BUDEME MAŤ AŽ DO VOLIEB

V piatok sa konala tlačová beseda Roberta Fica, Roberta Kaliňáka a Tibora Gašpara, na ktorej predstavili zásadné vyhlásenie k obvineniu R. Kaliňáka a dôkazy, ktoré potvrdzujú zneužívanie právomoci vyšetrovateľkou Barčákovou. R. Fico zopakoval, že NAKA mala od začiatku po parlamentných voľbách v roku 2020 jasný politický pokyn, že je nevyhnutné zlikvidovať predstaviteľov opozície. Na to, aby tento cieľ bol splnený bolo treba ja konkrétnych ľudí na NAKA, a to čurillovcov. Dnes už do tejto skupiny patrí aj vyšetrovateľka Monika Barčáková. Matovič alebo Sulík sa nechali počuť, že potrebujú voľby zorganizovať až na konci septembra, aby mohli pozatvárať opozíciu. „Máme právo alebo nemáme právo nazývať pani Barčákovú čurillovkou? Len 24 hodín po tom, čo bol schválený dátum predčasných volieb tridsiateho septembra 2023 z dôvodu, ktorý bol oficiálne deklarovaný predstaviteľmi vládnej koalície, že tento termín je dôležitý, aby bola pozatváraná opozícia, pani Barčáková podpísala a dala doručiť Robovi Kaliňákovi jedno nezmyselné, vymyslené, bez akýchkoľvek dôkazov obvinenie, ktoré je založené len na základe jednej vety udavača, Františka Imreczeho. Mimochodom deviateho februára si tento udavač ide pre prvú odmenu, lebo sa bude uzatvárať dohoda o vine a treste s pani Záleskou,“ priblížil R. Fico.

Uviedol niekoľko údajov ohľadom doktorky Barčákovej. Na tlačovej besede začali prvou nahrávkou, z ktorej je evidentné, kto ju má na starosti a kto jej dáva konkrétne pokyny. Na nej sa baví Peter Petrov a aktívny policajt Kotek. Tu Petrov hovorí, že Barčákovú pozná a ju si stiahol na NAKA prokurátor Repa, ktorého počúva na slovo. Ako teda môže Robert Kaliňák, ktorý bude podávať sťažnosť proti uzneseniu o obvinení veriť, že na ÚŠP, ktorá bude rozhodovať o tejto sťažnosti budú rozhodovať objektívne a nestranne?

No tak, ako Repa „pasie“ doktorku Barčákovú, tak tá „pasie“ celé stádo udavačov a kajúcnikov. Ďalšie nahrávky potvrdzujú jednoduchý príbeh, ktorý spočíva v tom, že udavači Makó, Slobodník a Bisták vydierali Petra Petrova. Ukázali mu, že majú naňho nejaké dôkazy a pýtali si 200 tisíc eur. „Petrov rovno uteká na NAKA a hovorí, že bol vydieraný. Za Barčákovou prichádza Makó. Viete, kto poslal Makóa za Barčákovou? Samozrejme Repa a povedal Makóvi, ty len rýchlo choď za Barčákovou, lebo tam na teba vypovedá Petrov, že si ho vydieral. Makó odovzdal USB kľúč, na ktorom bola tá schéma trestnej činnosti Petrova a povedal, ja som nevydieral Petrova, to on ma chcel podplatiť,“ uviedol R. Fico, Fakt je ten, že sú to tvrdenia o vydieraní, o USB kľúči, ktorý hovorí o trestnej činnosti Petrova a súčasne je tu trestné oznámenie Petrova voči Makóovi, že ho vydieral a že ho mal podplácať. No nikto nie je stíhaný, ale M. Barčáková „pasie“ štyroch udavačov, ktorí preto, že ani nepohla prstom a prikryla trestnú činnosť, sú pripravení povedať čokoľvek na svete, aby jej pomohli.

Táto vláda v minulosti vyhlasovala, že pokiaľ policajti budú porušovať ľudské práva iných, tak prídu o tzv. výsluhové dôchodky, plus ide o spoluprácu s ŠTB. Robert Fico zdôraznil, že pokiaľ SMER bude súčasťou vlády, tento zákon spresní tak, že vytvorí občiansko-právnu schému a títo policajti bez ohľadu na to, či budú alebo nebudú trestne stíhaní prídu o výsluhové dôchodky.

Tibor Gašpar tiež uviedol, že spôsob, aký bol popísaný pri kajúcnikoch zo strany M. Barčákovej je modus operandi, ktorý sa objavuje naprieč všetkými prípadmi. Napriek tomu sú všetci ticho. Je tu podľa jeho slov systém Dáždnika nad kajúcnikmi, lebo ich používajú v politických kauzách. „Barčáková, Makó dva týždne po tom, čo bol prepustený z väzby sa dozvedá od prokurátora Repu, ktorý dozoruje Očistec, čo všetko bolo povedané o vydieraní, ktoré realizoval voči Petrovovi. Systém ochrany začal pracovať, preto utekal do Mýtnika. Mýtnik vyšetruje pani Monika Barčáková. Naplánovala X úkonov za dva a pol roka, čo má USB s trestnou činnosťou Petra Petrova sa nestalo nič,“ povedal T. Gašpar.

Robert Kaliňák je presvedčený, že prvým príznakom, že sa niečo deje je, keď sa Lipšic snaží využiť akúkoľvek možnosť využiť priestor vo všetkých médiách a reagovať na opozíciu. Vyjadruje sa o hrubokrkej mafii, vždy sa dáva do polohy „majstra sveta“. No on sa nemá čo vyjadrovať, nakoľko je vylúčený zo všetkých konaní. Ďalším znakom politického procesu je vystrašená vyšetrovateľka. Tá nechcela povedať, kto je dozorový prokurátor. No zo zákona má obvinený právo podávať návrhy proti tým, ktorí idú rozhodovať.
Ako „svetový rekord“ vyšetrovateľky Barčákovej uviedol, že uzavrela vyšetrovanie pred tým, ako bolo doručenie rozhodnutie o sťažnosti. „Dnes som obvinený a ja sa môžem proti tomu odvolať. A môžem žiadať prokurátora nadriadeného, že to je blbosť, všetko je absolútny nezmysel, zrušte to obvinenie. Lebo trestné stíhanie je zásah do ľudských práv, ktoré garantuje ústava. Musíte počkať na rozhodnutie, kde vám povie, prečo sa mýlite a podľa toho môžete pripraviť obhajobu prípravného konania. Tu nerozhodli úmyselne, aby nemohla obhajoba pripraviť návrhy na dokazovanie, uzavreli vyšetrovanie skôr, ako bolo rozhodnuté o odvolaní. Svetový rekord, zase vyšetrovateľka Barčáková,“ priblížil R. Kaliňák. Vyšetrovatelia sa zjavne podľa jeho slov boja, zásadne odmietajú všetky návrhy na dokazovanie, lebo majú strach z pravdy. Vedia, že je to nariadené, že to musia robiť do volieb.

Autor správy, foto a správu publikoval SMER – SD on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy