POLÍCIA OBVINILA VODIČA, KTORÉHO VOZIDLO V PIATOK V KOŠICIACH USMRTILO 3 ĽUDÍ

POLÍCIA OBVINILA VODIČA, KTORÉHO VOZIDLO V PIATOK V KOŠICIACH USMRTILO 3 ĽUDÍ

Pokojný slnečný piatok v metropole východu prerušila predpoludním informácia o mimoriadne tragickej dopravnej nehode. Najprv nič netušiaci dvaja ľudia (67, 64), a o pár hodín ďalšia osoba (59), prišli o to najcennejšie, čo mali – o vlastný život. Nie však vlastnou vinou.

Nedovolená rýchlosť jazdy je druhá najčastejšia príčina vzniku dopravných nehôd, ktorých vinníkmi sú vodiči motorových vozidiel. Bohužiaľ, doterajším vyšetrovaním sa ukazuje, že rýchlosť bola jedným z faktorov, ktoré spôsobili smrť 3 nevinných ľudí aj tentokrát. Z predbežného znaleckého posudku z odboru cestná doprava vyplýva, že diagnostika riadiacich jednotiek, získané videozáznamy a dokumentácia z miesta dopravnej nehody nateraz predbežne preukazujú, že rýchlosť vozidla zn. BMW X5 v čase zrážky s vozidlom zn. Škoda Fabia bola podstatne vyššia ako je najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku. Na základe týchto výsledkov možno teda predbežne konštatovať, že jednou z príčin dopravnej nehody bolo nerešpektovanie najvyššej povolenej rýchlosti jazdy vodičom vozidla zn. BMW X5.

Doposiaľ získaná dôkazná situácia však umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach už teraz vzniesť obvinenie 43-ročnému Košičanovi zo zločinu všeobecného ohrozenia v jednočinnom súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy