Podpíšte petíciu za zakotvenie práva detí mať pri sebe rodiča v nemocnici

Parlament bude čoskoro hlasovať o tom, či dáme deťom garanciu, že pri sebe môžu mať v nemocnici na izbe prítomného rodiča. Pomôcť môžete aj vy podpísaním tejto výzvy.

O rovnakom zákone už NR SR raz rokovala, lenže podporilo ho iba 30 poslancov. Skúšame to teda znovu. Na poslankyňu za SaS Vladimíru Marcinkovú sa húfne obracali rodičia, ktorí boli od svojich detí počas hospitalizácie dieťaťa odlúčení. „Opisovali mi, čo to urobilo so správaním ich dieťaťa, so psychikou ich, rodičov, ale písali mi aj dospelí ľudia so spomienkami na svoje pobyty v nemocnici z detstva, bez blízkej osoby, s traumatizujúcimi spomienkami, ktoré si so sebou nesú ešte aj v dospelosti.“

Psychológovia hovoria o traumách, ktoré môžu podobné postupy, a pocit bezmocnosti, deťom spôsobiť. Zdravotníci hovoria o zlých podmienkach, v ktorých pracujú. Majú pravdu. Jedni aj druhí. Aj preto je potrebné mať pri detských pacientoch sprievod blízkej osoby. Nech preťažený personál odbremenia od základných úkonov a deťom zabezpečia potrebnú blízkosť.

Podaniu zákona predchádzali tomu politické rokovania o rozpočte, kde sme ako jednu z podmienok žiadali aj podporu tejto zmeny a jej zohľadnenie v rozpočte. Zástupcovia strán bývalej koalície sa na tom dokázali zhodnúť. Kým však nie je zákon prijatý, nie je nič isté.

Preto vás chceme poprosiť o pomoc. Nie je nás málo, ktorým táto téma nie je ľahostajná, preto vás chceme požiadať o vyjadrenie podpory pre tento zámer aj podporou petície.

Petíciu podpíšte tu -www.peticie.com/verejna_vyzva_na_zakotvenie_prava_deti_ma_pri_sebe_rodia_v_nemocnici

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy