POČASIE SA NEUMÚDRILO, POČET MIMORIADNYCH SITUÁCIÍ STÚPA Centrálne monitorovacie stredisko Sekcie krízového riadenia MV SR dnes…

POČASIE SA NEUMÚDRILO, POČET MIMORIADNYCH SITUÁCIÍ STÚPA

Centrálne monitorovacie stredisko Sekcie krízového riadenia MV SR dnes eviduje 83 vyhlásených mimoriadnych situácií v súvislosti s intenzívnym snežením a vetrom.

Ide o mimoriadne situácie vyhlásené najmä pre:
🔵 nezjazdnosť miestnych komunikácií,
🔵 sťažený prístup do obydlí, obchodov, zdravotných stredísk či zastávok
🔵 hromadnej dopravy
🔵 sťaženie zásobovania,
🔵 hromadenie snehu v obciach

🌨 V niekoľkých z nich boli prerušené dodávky elektrickej energie.

Odpratávanie snehu, popadaných stromov a ďalších počasím spôsobených prekážok sa vykonáva najmä s disponibilnými prostriedkami obcí, okresné úrady sú súčinné v rámci svojich kompetencii a podmienok.

Silný vietor tiež komplikuje situáciu na horách, Horská záchranná služba vystríha pred pohybom v horských oblastiach.
🔵 Štvrtý stupeň lavínového nebezpečenstva je vyhlásený pre lokality Vysokých a Západných Tatier, Malej Fatry, v Nízkych Tatrách, vo Veľkej a Lučanskej Fatre je vyhlásený 3. stupeň lavínového nebezpečenstva.

❗️Stále platí odporúčanie cestovať iba v nevyhnutných prípadoch, vyhýbať sa rizikovým stanovištiam, ktoré v prípade zrútenia môžu spôsobiť škody na zdraví a majetku.

❗️Aj v oblastiach, ktoré nie sú zasiahnuté snehovou kalamitou, môže dôjsť ku komplikáciám najmä v súvislosti s nadmernými snehovými zrážkami. Mimoriadna situácia z dôvodu povodne bola vyhlásená v obci Veľká Ves nad Ipľom v okrese Veľký Krtíš.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy