Photos from Žilinský Samosprávny Kraj’s post

🇨🇦🇸🇰 KANADSKÝ FILANTROP S KOREŇMI NA LIPTOVE DAROVAL 125-TISÍC EUR NAŠEJ ŠKOLE V RUŽOMBERKU❤️

Stredná odborná škola Polytechnická v Ružomberku získala 125 778 eur od Louisa Johna Gazdaricu, ktorého rodičia pochádzali z Liptovských Revúc. Darovaniu predchádzalo stretnutie jeho sestry s vedením školy, ktorá v minulosti avizovala poslednú vôľu svojho brata. Gazdarica bol učiteľ francúzštiny a farmár, a v minulosti bol ocenený aj medailou prezidenta SR za filantropické príspevky. Rodičia sa v ňom od narodenia snažili vypestovať túžbu poznať rodnú krajinu svojich rodičov a pomáhať jej. Medzi jeho záľuby patrili okrem iného aj autá či motorky, čo bol údajne aj jeden z dôvodov prečo finančne podporil školy so strojárskymi či automobilnými odbormi.

📚Budúci polytechnici sa tak aj vďaka kanadskému Slovákovi môžu tešiť na vzdelávanie v kvalitnejších podmienkach. Škola označila konanie filantropa za „Dar z nebies“ a jeho dedičstvo použila na 🔧modernizáciu vybavenia učební odborného výcviku, dovybavenie chemického laboratória a 👨‍🔧autoservisu, nákup zváracej techniky, vybudovanie laboratória strojárstva a PLC pracoviska pre mechatronikov a množstvo ďalšieho.

👉Okrem SOŠ Polytechnickej v Ružomberku, daroval pán Gazdarica značné finančné obnosy aj Základnej škole v Liptovských Revúcach, ako aj školám v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Ďakujeme Vám 🙏

ℹ️viac info: https://bit.ly/3GQkfKZ

#zsk #zilinskykraj Stredná odborná škola polytechnická Ružomberok Hraj ZA kraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Generated by Feedzy